Reklama

Reklama

Rada Gabinetowa. "Prezydent chce bezpośrednio usłyszeć, jak wygląda sytuacja"

Jak powiedział Paweł Sałek, prezydencki doradca, ​piątkowa Rada Gabinetowa będzie poświęcona aktualnej sytuacji zdrowotnej i pandemicznej. - Prezydent będzie chciał bezpośrednio usłyszeć, jak wygląda sytuacja - mówił.

W piątek o godzinie 11 rozpocznie się posiedzenie Rady Gabinetowej ws. sytuacji epidemicznej oraz dalszej strategii działań państwa w walce z COVID-19. Z uwagi na sytuację epidemiczną posiedzenie odbędzie się w formie zdalnej.

Prezydent chce usłyszeć, jak wygląda sytuacja

- Będzie dyskusja oczywiście na temat aktualnej sytuacji zdrowotnej i pandemicznej, bo zmagamy się z trzecią falą koronawirusa - powiedział prezydencki doradca Paweł Sałek w Polskim Radiu 24, pytany o piątkowe posiedzenie Rady Gabinetowej.

- Pan prezydent będzie chciał bezpośrednio usłyszeć, jak wygląda sytuacja, omówić tę sprawę w bardzo szerokim gronie, bo będą ministrowie, (...) i ewentualnie też zaproponować jakieś sugestie czy propozycje - podkreślił Sałek.

Reklama

- Podsumowanie Rady Gabinetowej dziś będzie po posiedzeniu i komunikat ze strony Kancelarii Prezydenta czy też wypowiedź pana prezydenta będzie, i wtedy będziemy mogli się więcej dowiedzieć, jakie ustalenia zapadły - zaznaczył.

Argumentacja opozycji jest "na bieżący użytek polityczny"

Na uwagę, że opozycja domagała zwołania przez prezydenta posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego, a nie Rady Gabinetowej, Sałek odparł: - Opozycja, gdyby nie było Rady Gabinetowej, odbyłaby się Rada Bezpieczeństwa Narodowego, to pewnie żądałaby tego, by odbyło się spotkanie właśnie Rady Gabinetowej.

- To jest tylko na bieżący użytek polityczny ta argumentacja ze strony opozycji. Opozycja w pierwszej kolejności powinna zastanowić się i wspólnie z rządem pracować, by dbać o zdrowie Polaków i tej trudnej sytuacji przeciwdziałać - stwierdził też Sałek.

Prezydent weźmie udział w obchodach 10 kwietnia

Prezydencki doradca pytany był również, jak będzie w tym roku wyglądał udział prezydenta Andrzeja Dudy w sobotnich obchodach 11. rocznicy katastrofy smoleńskiej. Sałek poinformował, że zostanie opublikowany komunikat w tej sprawie.

- Trzeba podkreślić, że pan prezydent zawsze i co roku w różnej formie uczestniczył w obchodach i uczczeniu ofiar katastrofy smoleńskiej i tak samo będzie jutro. Oczywiście przy tym reżimie i odpowiedzialności związanej z aktualną sytuacją pandemiczną - zaznaczył.

10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu Tu-154, wiozącego delegację na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego żona Maria, najwyżsi dowódcy wojska i ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski.

Rozlicz pit online już teraz lub pobierz darmowy program

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy