Reklama

Reklama

Punkty szczepień na COVID-19. Sprawdź, gdzie możesz się zaszczepić

W Polsce trwa akcja szczepień przeciw koronawirusowi. Jeśli jeszcze tego zrobiłeś, to warto rozważyć przyjęcie preparatu, który zwiększy szansę na łagodny przebieg COVID-19, bez powikłań. Poniżej możesz sprawdzić mapę punktów szczepień przeciw koronawirusowi w Polsce oraz przekonać się, który znajduje się blisko ciebie.

Szczepienia przeciw COVID-19 ruszyły w Polsce 27 grudnia 2020 roku. Dostępne punkty szczepień dzielą się na stacjonarne oraz mobilne.

Stacjonarne punkty szczepień na COVID-19

Gdzie można przyjąć szczepionkę przeciw COVID-19? Jaki punkt szczepień jest najbliżej ciebie? Najłatwiej sprawdzić na stronie internetowej rządu. Wszystkie populacyjne i powszechne punkty szczepień na COVID-19 znajdziecie TUTAJ

Do tego w ramach stacjonarnych punktów szczepień macie do wyboru jeszcze punkty drive thru, zakłady pracy oraz apteki.

Reklama

Mobilne punkty szczepień

Jeśli chcecie się zaszczepić, to możecie skorzystać także z mobilnych punktów szczepień. Wśród nich wyróżniamy Mobilne Jednostki Szczepień, wyjazdowe punkty szczepień, oraz mobilne kontenery. Te ostatnie dojeżdżają do miejsc, gdzie dostęp do szczepionek jest ograniczony, a ich pracę koordynują wojewodowie.

Na stronach rządowych można sprawdzić najważniejsze informacje dotyczące szczepień oraz zarejestrować się na szczepienie.

Szczepienia w Polsce. Teraz także dla dzieci w wieku 5-11 lat

Obecnie w Polsce w pełni zaszczepionych przeciw COVD-19 jest ponad 20,7 mln osób. Dawkę przypominającą przyjęło natomiast ponad 5,1 mln.

W czwartek ruszyły szczepienia przeciw COVID-19 dzieci w wieku od 5 do 11 lat. Są wykonywane preparatem Comirnaty (Pfizer-BioNTech) w dostosowanej do wieku dawce pediatrycznej. E-skierowanie na szczepienie dla dzieci w wieku 5-11 lat wystawiane jest automatycznie z chwilą skończenia przez dziecko 5 lat. Dopuszczone kanały rejestracji na szczepienie to m.in. infolinia 989, e-Rejestracja i punkty szczepień.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy