W sobotę potwierdzono zakażenie koronawirusem u przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski metropolity poznańskiego abp. Stanisława Gądeckiego - podała po południu Archidiecezja Poznańska.
"Dziś stwierdzono obecność koronawirusa u abp. Stanisława Gądeckiego, który od kilku dni przebywał w kwarantannie. Przewodniczący Episkopatu pozostaje w izolacji domowej, jest osłabiony, ale czuje się dobrze. Pozytywny wynik testu otrzymał też bp Grzegorz Balcerek oraz kilku pracowników Kurii" - poinformowała poznańska kuria na Twitterze.
W środę kuria poinformowała, że w związku z pozytywnym wynikiem testu na obecność koronawirusa sekretarza generalnego Konferencji Episkopatu Polski bpa Artura Mizińskiego abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański, przebywa na kwarantannie.
Zakażenie wirusem SARS-CoV-2 potwierdzono w środę także u biskupa pomocniczego archidiecezji poznańskiej Szymona Stułkowskiego. Kuria podała, że "ksiądz biskup przebywa w izolacji domowej, podobnie jak inne osoby, które miały z nim kontakt".
Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone
Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.