Reklama

Reklama

Przemysław Czarnek podpisał rozporządzenie o powrocie do szkół. "Szkoła się odradza"

Szef Ministerstwa Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek poinformował, że podpisał rozporządzenie, które od poniedziałku przyszłego tygodnia pozwala na powrót do nauki stacjonarnej dzieciom klas I-III w 11 województwach.

Od 26 kwietnia część obostrzeń zostanie poluzowana w 11 województwach o najmniejszej średniej dziennej liczbie zakażeń. Otwarte będą w nich salony fryzjerskie i kosmetyczne, a dzieci z klas I-III szkoły przejdą na nauczanie hybrydowe. Inne ograniczenia pozostaną.

"Szkoła się odradza"

- Przed momentem - dosłownie pięć minut temu - podpisałem rozporządzenie, które od poniedziałku przyszłego tygodnia pozwala na pójście do nauki stacjonarnej dzieciom I-III w 11 województwach, w tym m.in. woj. warmińsko-mazurskim i właśnie mazowieckim - powiedział w Telewizji Republika minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Reklama

Dodał, że "szkoła się odradza". - Mamy rzeczywiście już okoliczności pandemiczne, które pozwalają na powrót do nauki stacjonarnej, a zatem realizuje się ten scenariusz, który od kilku tygodni zakładaliśmy, że jeszcze w kwietniu będzie możliwość powrotu do nauki stacjonarnej - przynajmniej stopniowo - zastrzegł Czarnek.

Powrót wszystkich uczniów do szkół?

- Jesteśmy również przekonani, że jeżeli dynamika spadku zakażeń się utrzyma, to maj będzie tym miesiącem, w którym istnieje bardzo duża szansa na powrót do nauki stacjonarnej wszystkich uczniów, wszystkich szkół w całej Polsce - dodał. Podkreślił, że wszystko zależy od sytuacji pandemicznej.

Przekaż 1 proc. na pomoc dzieciom - darmowy program TUTAJ

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy