Reklama

Reklama

Protest Konfederacji. Premier: Jak nisko potrafią upaść niektórzy politycy

"Sceny spod Sejmem z prześmiewczym wykorzystaniem niemieckiego hasła, które w swoim zamierzeniu samo miało być szyderstwem z milionów ofiar niemieckich obozów koncentracyjnych, są dramatycznym i mrocznym obrazem tego, jak nisko potrafią upaść niektórzy politycy i protestujący w bezmyślnej, antyszczepionkowej retoryce" - napisał w środę na Facebooku premier Mateusz Morawiecki. W proteście "Stop segregacji sanitarnej" wzięli udział politycy Konfederacji, którzy odpowiedzieli na wpis premiera.

W swoim wpisie premier Mateusz Morawiecki nawiązał do wtorkowego protestu przed Sejmem, w którym uczestniczyli posłowie koła Konfederacji: Robert Winnicki, Konrad Berkowicz, Janusz Korwin-Mikke, Artur Dziambor i Grzegorz Braun. Protest przeciwko obostrzeniom i paszportom covidowym zorganizowano pod hasłem "Stop segregacji sanitarnej".

Zobacz też: Konfederacja i protest "Szczepienie czyni wolnym". Müller: Wstyd mi

Na nagraniach z wydarzenia widać, jak uczestniczący w nim posłowie Konfederacji stoją przy transparencie mającym przypominać bramę do niemieckiego obozu Auschwitz. Napis "Arbeit macht frei" (praca czyni wolnym) zastąpiono napisem "Szczepienie czyni wolnym".

Reklama

Apel premiera: Proszę, byśmy nie zniżali się do takiego poziomu

"W ciągu niespełna 5 lat istnienia zginęło tam od 1.1 do 1.5 miliona ludzi - dzieci, kobiet, mężczyzn, starych i młodych. Tyle osób Niemcy zamordowali w obozie koncentracyjnym Auschwitz na terenie Generalnej Guberni" - napisał premier załączając do wpisu zdjęcie bramy obozu Auschwitz.

Morawiecki podkreślił, że napis przy wjeździe jest "jednym z najświętszych obrazów symbolizujących niemieckie okrucieństwo, barbarzyństwo i zbrodnie II wojny światowej".

Zobacz też: Artur Dziambor o Radzie Medycznej. "Podejrzenie styczności z firmami farmaceutycznymi"

"Sceny spod Sejmem z prześmiewczym wykorzystaniem niemieckiego hasła, które w swoim zamierzeniu samo miało być szyderstwem z milionów ofiar niemieckich obozów koncentracyjnych, są dramatycznym i mrocznym obrazem tego, jak nisko potrafią upaść niektórzy politycy i protestujący w bezmyślnej, antyszczepionkowej retoryce" - napisał premier.

"Z szacunku dla ofiar niemieckich zbrodni, z szacunku dla Polski, dla historii i tych, którzy zginęli, żebyśmy dziś mogli w ogóle prowadzić spory w ojczystym języku pod polskim Parlamentem bardzo proszę, byśmy nigdy nie zniżali się do takiego poziomu debaty" - zaapelował.

Konfederacja odpowiada premierowi

"Nie odwrócicie uwagi od skandalicznej ustawy o segregacji sanitarnej, którą chcecie przegłosować wspólnie z KO, Lewicą, Polską2050 i PSL" - w taki sposób Konfederacja odniosła się do wpisu premiera na Twitterze.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje