Reklama

Reklama

Prof. Wojciech Maksymowicz krytykuje zalecenia NFZ: Jestem zniesmaczony

- Jestem trochę zniesmaczony tym, że to rekomenduje fundusz zdrowia, płatnik. To nie jest nadzorca sytuacji, to powinno być zrobione poprzez ministra – tak zalecenia ograniczenia do minimum lub zawieszenia udzielania świadczeń wykonywanych planowo ocenił w "Graffiti" w Polsat News prof. Wojciech Maksymowicz, neurochirurg, poseł Porozumienia i były minister zdrowia.

Prof. Wojciech Maksymowicz skomentował także w Polsat News wprowadzenie obostrzeń w dwóch kolejnych regionach - w województwach mazowieckim i lubuskim.

Jak ocenił w "Graffiti", "po roku jesteśmy już bardzo dobrze przygotowani do reagowania". - Sprawnie zarządza się pewne sytuacje, a czasem nawet na wyrost - dodał. Zaznaczył, że w zamkniętych województwach są powiaty, w których średnia zakażeń jest niższa od średniej krajowej, a ludzie nie mają tendencji do podróżowania.

Reklama

Poseł Porozumienia podkreślił, że 1,5 miesiąca temu przedłożył władzom raport zapowiadający wzrost liczby zakażeń na początku marca. - Nie wszystkie rzeczy są uwzględniane z tego, co się mówi, ale pewne uczucie gotowości musi być zachowane - odpowiedział, pytany o to, czy jego raport zlekceważono.

Poprzednie odcinki programu dostępne są tutaj.

Nie czekaj do ostatniej chwili, pobierz za darmo program PIT 2020 lub rozlicz się online już teraz!


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy