Reklama

Reklama

Prezydent: Wkrótce aplikacja dla osób będących w kwarantannie

- W najbliższych godzinach zostanie wprowadzona specjalna aplikacja dla osób będących w kwarantannie - powiedział w czwartek prezydent Andrzej Duda po posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

W czwartek rano odbyło się posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy i premiera Mateusza Morawieckiego. Tematem posiedzenia były działania związane z walką z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2. Spotkanie odbyło się w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego w formule telekonferencji - część uczestników łączyła się zdalnie.

- Nie wiadomo, jak długo potrwa ten stan, z którym borykamy się obecnie - powiedział prezydent Andrzej Duda na konferencji prasowej po zakończeniu posiedzenia. Zaapelował o ostrożność i odpowiedzialność, by powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa. 

Reklama

Specjalne pociągi dla obywateli Ukrainy

Prezydent poinformował, że bardzo dużą część spotkania zajęła sprawa ruchu granicznego i tego w jaki sposób jest realizowana ochrona granic.

Jak zaznaczył, w trakcie posiedzenia zrelacjonował swoje środowe rozmowy telefoniczne z prezydentami: Łotwy i Ukrainy. "Są uzgodnione tryby postępowania; będą m.in. pociągi, które będą przewoziły obywateli Ukrainy z naszej zachodniej granicy na Ukrainę, żeby nie poruszali się oni po naszym kraju, jeżeli przyjeżdżają z zagranicy" - powiedział Duda.

Ponadto prezydent poinformował, że w najbliższych godzinach zostanie uruchomiona specjalna aplikacja na smartfony dla osób znajdujących się w kwarantannie. 

"Uruchamiamy kolejne możliwości produkcyjne w kraju" 

Podczas posiedzenia rozmawiano też o problemach związanych z zaopatrzeniem w środki ochrony osobistej.

"Mam nadzieję, że w ciągu najbliższych dni to zaopatrzenie będzie się poprawiało. Uruchamiamy także kolejne możliwości produkcyjne u nas w kraju" - powiedział Andrzej Duda.

Jak dodał, podczas spotkania poruszono też temat tarczy antykryzysowej. "To 212 mld zł - ogromna kwota, którą będziemy się starali w sposób mądry rozprowadzić tak, żeby rzeczywiście pomóc pracownikom, przedsiębiorcom, ochronić także polską gospodarkę" - mówił.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy