Reklama

Reklama

Prezydent: Możemy się spodziewać restrykcji w całym kraju

- Prawdopodobnie możemy się spodziewać wprowadzenia restrykcji na obszarze całego kraju - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z przedstawicielami sił zbrojnych zaangażowanymi w walkę z pandemią. - Sytuacja jest zła i zapanowanie nad nią ma dziś znaczenie fundamentalne - dodał.

- Niestety muszę powiedzieć, że sytuacja w tej chwili się pogarsza, trzecia fala pandemii koronawirusa jest absolutnie ewidentna. Dziś ogłoszono 25 tysięcy zachorowań, więc ta liczba jest ogromna - powiedział prezydent Andrzej Duda.

Podkreślił, że z tym "wielkim zagrożeniem" musimy się zmierzyć w taki sposób, by system ochrony zdrowia wytrzymał "straszliwy napór pandemii, a w związku z tym i liczby osób hospitalizowanych".

- Wiadomo jest, że najważniejszym naszym zadaniem jest niedopuszczenie do sytuacji głęboko kryzysowej. Za sytuację głęboko kryzysową, za sytuację, w której tracimy kontrolę nad przebiegiem pandemii, uważam sytuację, w której załamanie się systemu ochrony zdrowia, nie ma miejsc w szpitalach, nie ma gdzie przyjmować chorych, nie ma respiratorów - powiedział prezydent.

Reklama

Stwierdził również, że "prawdopodobnie możemy się spodziewać wprowadzenia na obszarze całego kraju restrykcji". Jak dodał, komunikat w tej sprawie ma ogłosić premier Mateusz Morawiecki wraz z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim. Konferencja prasowa na ten temat odbędzie się o godzinie 15. Transmisję obejrzysz w Interii i Polsat News. 

Czytaj także: Rekordowa liczba zakażeń. Zobacz, w którym regionie najgorzej

Ładowanie...

Reklama

Reklama

Reklama