Reklama

Reklama

Prezydent: Generał Jarosław Mika czuje się dobrze

Dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych gen. Jarosław Mika, u którego potwierdzono obecność koronawirusa czuje się dobrze - powiedział w środę w Kołbaskowie (Zachodniopomorskie) prezydent Andrzej Duda, który odwiedził punkt kontroli sanitarnej na polsko-niemieckiej granicy.

Ministerstwo obrony narodowej poinformowało we wtorek, że po powrocie z Niemiec u dowódcy generalnego rodzajów sił zbrojnych gen. Jarosława Miki potwierdzono obecność koronawirusa, a osoby towarzyszące generałowi poddano kwarantannie.

"Nie kontaktowałem się z panem generałem Miką bezpośrednio" - powiedział dziennikarzom Duda. "Rozmawiałem z generałem Miką przez telefon dzisiaj. Pan generał czuje się dobrze. Mówi, że w ogóle nie czuje się tak, jakby miał w ogóle jakiekolwiek zachorowanie, ale oczywiście jest odizolowany i znajduje się w szpitalu. Zresztą tak samo, jak jego małżonka" - dodał prezydent.

Reklama

Podkreślił, że wszystkie środki ostrożności zostały podjęte. "Ja nie kontaktowałem się z panem generałem w ostatnim czasie w ogóle, ale rozmawialiśmy dziś przez telefon" - powiedział Andrzej Duda.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama