Reklama

Reklama

Prezydent Andrzej Duda zakażony koronawirusem

Prezydent Andrzej Duda jest zakażony koronawirusem - poinformował szef gabinetu prezydenta Paweł Szrot. Głowa państwa choruje na COVID-19 po raz drugi.

"Szanowni Państwo, w związku z przypadkami zachorowań w Kancelarii Prezydenta i w jego otoczeniu Prezydent Andrzej Duda przeprowadził test na obecność COVID-19, który dał pozytywny wynik. Prezydent czuje się dobrze, nie ma ciężkich objawów i przebywa pod stałą opieką medyczną" - napisał Paweł Szrot na Twitterze.

"Prezydent przyjął w kwietniu i czerwcu zeszłego roku 2 dawki szczepionki, a 17 grudnia - dawkę trzecią przypominającą. Prezydent zgodnie z przepisami przebywa w izolacji" - wyjaśnił szef gabinetu prezydenta Andrzeja Dudy.

Reklama

Kancelaria Prezydenta nie udziela informacji na temat stanu zdrowia małżonki prezydenta.

Andrzej Duda choruje na COVID-19 po raz drugi

Przypomnijmy, że o poprzednim zakażeniu prezydenta Andrzeja Dudy poinformowano w październiku 2020 r

Z oficjalnych informacji wynikało, że Andrzej Duda przeszedł wówczas chorobę łagodnie. - Jestem w pełni sił i mam nadzieję, że tak zostanie. Muszę być odizolowany, a zasad tej izolacji z żoną przestrzegamy w żelazny sposób - mówił wtedy prezydent. O wyzdrowieniu głowy państwa informowano na początku listopada 2020.

Para prezydencka zachęcała do szczepień

Para Prezydencka przyjęła 17 grudnia trzecią dawkę szczepionki przeciw COVID-19.

- Większość z osób, które ciężko przechodzą COVID-10, to osoby, które nie zdecydowały się na szczepienie. Niestety, wiele jest wśród tych osób przypadków śmiertelnych. Zachęcam, by na szczepienie się zdecydować - powiedział dziennikarzom Andrzej Duda.

Środowy raport MZ

Ministerstwo Zdrowia podało w środę, że odnotowano 17 196 nowych przypadków koronawirusa w Polsce. Zmarło kolejnych 632 pacjentów z COVID-19. 

Tydzień temu, 29 grudnia odnotowano 15 571 zakażeń i 794 zgony. Oznacza to wzrost nowych zakażeń o ponad 10 proc. tydzień do tygodnia. Zobacz cały środowy raport MZ.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama