Reklama

Reklama

Prezes RARS: Decyzja EMA o szczepionce AstraZeneca to dobra informacja

​Do komunikatu Europejskiej Agencji Leków (EMA) na temat szczepionki AstraZeneca pozytywnie odniósł się prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych, Michał Kuczmierowski. - Im więcej szczepionek będzie dostępnych na rynku, tym proces szczepienia będziemy mogli kontynuować w jak największej skali - podkreślił.

Korzyści ze stosowania szczepionki firmy AstraZeneca w zapobieganiu COVID-19 przewyższają ryzyko działań niepożądanych - poinformowała w środę Europejska Agencja Leków (EMA), potwierdzając, że zakrzepy krwi powinny być wymienione jako bardzo rzadkie skutki uboczne tego preparatu.

Prezes RARS: To dobra informacja

- To jest dobra informacja, bo im więcej szczepionek będzie dostępnych na rynku, tym proces szczepienia będziemy mogli kontynuować w jak największej skali - powiedział prezes RARS Michał Kuczmierowski.

Reklama

Dodał, że ważne jest to, że wszystkie instytucje, które zarządzają procesem szczepień, ciągle monitorują sytuację dotyczącą szczepionek wszystkich producentów.

"Bezpieczeństwo szczepień priorytetem"

Kuczmierowski podkreślił, że cały czas proces szczepień nadzorują odpowiednie instytucje - Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Główny Inspektorat Sanitarny, Główny Inspektorat Farmaceutyczny, które czuwają nad bezpieczeństwem szczepionek.

- Bezpieczeństwo szczepień jest dla nas absolutnym priorytetem i dotyczy to zarówno bezpieczeństwa farmakologicznego, jak i dystrybucji - zaznaczył.

Czytaj również: Wielka Brytania zmienia zalecenia w sprawie AstraZeneki

Przekaż 1 proc. na pomoc dzieciom - darmowy program TUTAJ

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje