Reklama

Reklama

Premier ze wsparciem dla Michała Dworczyka

Premier Mateusz Morawiecki chwali szefa KPRM Michała Dworczyka za zrealizowanie celu na pierwszy kwartał szczepień przeciw COVID-19. Zrobił to w dniu, w którym opozycja domagała się dymisji Dworczyka za czwartkowy chaos w zapisach na szczepienia.

"Zrealizowaliśmy wszystkie cele  Narodowego Programu Szczepień w pierwszym kwartale i jest to ogromna zasługa ministra Michała Dworczyka. Jestem przekonany, że osiągnie wszystkie te zamierzenia, które zapowiedzieliśmy na początku tygodnia i do końca lata zaszczepimy wszystkich chętnych Polaków" - napisał premier.

Do zdymisjonowania szefa KPRM, pełnomocnika rządu ds. szczepień Michała Dworczyka, w związku z czwartkowym zamieszaniem z rejestracją na szczepienia, wezwał premiera Mateusza Morawieckiego m.in. lider PO Borys Budka. Jak ocenił, minister Dworczyk skompromitował się.

Reklama

W czwartek rano rząd zdecydował się uruchomić zapisy osób między 40. a 60. rokiem życia, które zgłosiły gotowość do szczepienia w styczniu.

Na późniejszej konferencji prasowej Dworczyk przyznał, że z powodu usterki systemu część osób w wieku 40-59 lat zarejestrowała się na kwietniowe terminy szczepień, a - jak podkreślał - te osoby miały mieć terminy w maju. Dlatego na kilka godzin wstrzymano rejestrację; do każdej takiej osoby ma dzwonić konsultant lub automat proponując termin w drugiej połowie maja.

Szef KPRM pytany o swoją odpowiedzialność polityczną za zamieszanie z zapisami na szczepienia osób w wieku 40-59 lat oraz o apele opozycji, że powinien podać się do dymisji odparł: - Jeśli chodzi o moją odpowiedzialność, jestem zawsze do dyspozycji pana premiera i zgodnie z jego decyzją w każdej chwili oczywiście mogę zmienić zadania, którymi się zajmuję.

Czytaj więcej o szczepionkowym chaosie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje