Reklama

Reklama

Premier zaprosił opozycję na spotkanie. Rzecznik rządu potwierdza doniesienia Interii

"Premier Mateusz Morawiecki skierował zaproszenie do przewodniczących klubów, kół parlamentarnych oraz szefów partii politycznych na wspólne spotkanie dotyczące dalszej walki z pandemią COVID-19" - napisał na Twitterze rzecznik rządy Piotr Müller. Potwierdził tym samym wcześniejsze doniesienia Interii dotyczące tego spotkania. "Jak wam nie wstyd? Naprawdę myślcie, że ludzie to idioci? Że nabiorą się na tę propagandową zagrywkę?" - tymi słowami na propozycję spotkania zareagowała posłanka Koalicji Obywatelskiej Izabela Leszczyna.

Rzecznik rządku przekazał w niedzielę, że premier Mateusz Morawiecki skierował zaproszenie do przewodniczących klubów, kół parlamentarnych oraz szefów partii politycznych na wspólne spotkanie dotyczące dalszej walki z pandemią COVID-19. 

"Spotkanie odbędzie się we wtorek w KPRM" - dodał Piotr Müller. 

Spotkanie potwierdził też sam premier. "Wierzę, że będzie owocne i pozwoli nam na podjęcie najlepszych możliwych decyzji dotyczących zdrowia i życia wszystkich Polek i Polaków" - napisał Mateusz Morawiecki w mediach społecznościowych. 

Reklama

Interia informowała w sobotę o planach Morawieckiego dotyczących spotkania z opozycją. 

- Premier Mateusz Morawiecki skieruje zaproszenia do szefów klubów i kół parlamentarnych oraz szefów największych partii politycznych w Sejmie na wspólne spotkanie w Kancelarii Premiera - powiedział w sobotę rozmowie z Interią bliski współpracownik szefa rządu. 

Jak wyjaśnił, "na spotkaniu zostanie omówiona aktualna sytuacja epidemiczna oraz poruszone zostaną kwestie wdrażania dalszych rozwiązań prawnych i systemowych w celu walki z epidemią".

Wśród tematów rozmów mają być omawiane rozwiązania zawarte w tzw. ustawie Hoca, które pozwolą m.in. na weryfikację szczepień przez pracodawców. 

Leszczyna: Jak wam nie wstyd?

Na propozycję premiera zareagowała m.in. posłanka Koalicji Obywatelskiej Izabela Leszczyna. 

"Jak Wam nie wstyd? Naprawdę myślcie, że ludzie to idioci? Że nabiorą się na tę propagandową zagrywkę? Ogarnijcie się i wprowadźcie paszporty covidowe, bo ludzie umierają! Do tego nie potrzeba spotkania z opozycją, bo jesteśmy za!" - napisała na Twitterze.

Do propozycji spotkania odnosili się też goście "Śniadania Rymanowskiego w Polsat News i Interii". Swój udział zapowiedzieli przedstawiciele PSL i Konfederacji.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama