Reklama

Reklama

Premier: Szczepionka na koronawirusa możliwa już w styczniu

- Bardzo prawdopodobne jest pojawienie się szczepionki na koronawirusa już w styczniu dla wszystkich tych, którzy jej najbardziej potrzebują - dla ludzi starszych i służb medycznych, na zasadzie dobrowolności - przekazał na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

Morawiecki przekazał na konferencji, że w czwartek (29 października) odbyło się spotkanie Rady Europejskiej, na którym temat szczepionki był omawiany. 

- Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen zaprezentowała plan szczepień i bardzo prawdopodobne jest pojawienie się szczepionki na COVID-19 już w styczniu dla tych, którzy najbardziej jej potrzebują - dla ludzi starszych i dla służb medycznych - przekazał.

Dodał, że szczepienia będą odbywać się na zasadzie dobrowolności. - Ale będziemy wszystkich nakłaniać, aby z niej skorzystali - dodał.

Reklama

- Później w kolejnych paru miesiącach szczepionka na koronawirusa ma być dostępna szerzej. Wpłaciliśmy kwotę do puli budżetu UE, żeby zapewnić sobie równy dostęp do tej szczepionki - poinformował premier.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy