Reklama

Reklama

Premier Morawiecki przedstawi harmonogram łagodzenia restrykcji

"Premier Mateusz Morawiecki zaprezentuje w czwartek harmonogram dotyczący zmniejszenia obecnie obowiązujących ograniczeń - w tym w obszarze gospodarczym" - zapowiedział rzecznik rządu Piotr Müller. Najbliższe decyzje będą dotyczyć m.in. kwestii zasad dostępu do terenów zielonych oraz restrykcji dotyczących handlu.

W czwartek około godz. 12 po raz kolejny pod przewodnictwem premiera zbierze się Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego, na którym będą podejmowane ostateczne decyzje w sprawie luzowania obowiązujących ograniczeń.

"Po zakończeniu posiedzenia odbędzie się konferencja prasowa, podczas której premier Morawiecki przedstawi harmonogram dotyczący pewnego zmniejszenia ograniczeń, które obecnie funkcjonują, przy jednoczesnym pobudzaniu gospodarki w sposób odpowiedzialny, uwzględniający aktualną sytuację epidemiczną" - zapowiedział rzecznik rządu.

Müller dodał, że "najbliższe decyzje będą dotyczyć m.in. kwestii zasad dostępu do terenów zielonych oraz restrykcji dotyczących handlu".

Reklama

Obowiązujące restrykcje

Zgodnie z obecnymi przepisami, w związku z epidemią koronawirusa, sklepy w galeriach handlowych - za wyjątkiem sklepów spożywczych, drogerii oraz aptek - są zamknięte. Ponadto wprowadzono limit osób, jakie mogą przebywać w pozostałych sklepach - do maksymalnie trzech na jedną kasę. W urzędach pocztowych limit ten wynosi dwie osoby na jedno okienko. Natomiast na bazarach, targowiskach wprowadzono ograniczenie - do trzech osób na jeden stragan, stoisko. Ponadto w weekendy zamknięte zostały wszystkie sklepy budowlane.

Wszyscy klienci muszą robić zakupy w jednorazowych rękawiczkach, a od godz. 10 do 12 sklepy i punkty usługowe mogą przyjmować oraz obsługiwać jedynie osoby powyżej 65. roku życia. W pozostałych godzinach sklepy i lokale usługowe są dostępne dla wszystkich - w tym także dla osób powyżej 65. roku życia.

Zamknięte są m.in. zakłady fryzjerskie, kosmetyczne, a usług związanych z tymi placówkami nie można realizować w domach. Zawieszone są zabiegi rehabilitacyjne i masaże. 

W związku z epidemią wprowadzono również ograniczenia dostępu do parków, bulwarów, skwerów, miejsc rekreacji, plaż oraz zakaz korzystania z wypożyczalni rowerów miejskich. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje