Reklama

Reklama

Premier: Kolejna jesień z koronawirusem. Jesteśmy przygotowani dzięki szczepionkom

Premier Mateusz Morawiecki przypomniał, że przed nami druga jesień z koronawirusem. "Na szczęście dzięki szczepionkom jesteśmy na nią lepiej przygotowani" - stwierdził szef rządu, który zapewnił, że w gotowości utrzymywana jest infrastruktura medyczna, a procedury są ulepszane w taki sposób, aby czwarta fala COVID-19 w jak najmniejszym stopniu dotknęła gospodarki.

"Przed nami druga jesień, podczas której musimy zmierzyć się z wyzwaniem, jakim jest kolejna fala koronawirusa. Na szczęście, dzięki szczepionkom, jesteśmy na nią lepiej przygotowani" - napisał premier Mateusz Morawiecki na Facebooku. 

Szef rządu dodał, że sprzyjają temu działania podejmowane przez władze.

Koronawirus w Polsce. Ponad 700 nowych zakażeń

"Utrzymujemy w stanie gotowości infrastrukturę medyczną, zabezpieczyliśmy niezbędną ilość szczepionek, uzupełniliśmy zapasy środków dezynfekcji i higieny w szkołach oraz magazynach Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych" - napisał Morawiecki.

Reklama

"Gotowi na otwarcie szpitali tymczasowych"

"We współpracy z wojewodami jesteśmy gotowi na ponowne otwarcie szpitali tymczasowych" - dodał szef gabinetu. "Stale udoskonalamy nasze procedury tak, by kolejna fala zachorowań w jak najmniejszym stopniu dotknęła gospodarkę" - wyjaśnił.

"Wszystkie te kwestie omawiamy na dzisiejszym posiedzeniu Rady Medycznej. Jesteśmy na posterunku - dla bezpieczeństwa Polaków" - napisał premier Mateusz Morawiecki.

Koronawirus w pocie. Naukowcy sprawdzają nowy test

Resort zdrowia podał w czwartek, że badania potwierdziły 722 nowe zakażenia koronawirusem, zmarło kolejnych 10 osób z COVID-19. Tydzień temu, 9 września, MZ informowało o 510 zakażeniach, a dwa tygodnie temu, 2 września - o 390.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama