Reklama

Reklama

"Praca dla więźniów". NIK odwołała się od decyzji prokuratury

Delegatura Najwyższej Izby Kontroli w Szczecinie odwołała się od decyzji do sądu w Poznaniu dotyczącej odmowy wszczęcia śledztwa w sprawie szefa Służby Więziennej i jego podwładnych - poinformowała w środę NIK. Chodzi o zawiadomienia, które NIK skierowała do prokuratury po raporcie związanym z programem "Praca dla więźniów".

"NIK nie zgadza się z postanowieniem prokuratury w Poznaniu odmawiającej wszczęcia śledztwa w sprawie podległego Ministrowi Sprawiedliwości i Prokuratorowi Generalnemu szefa Służby Więziennej i jego podwładnych. Delegatura NIK w Szczecinie odwołała się od decyzji do sądu w Poznaniu" - podała w środę na Twitterze Najwyższa Izba Kontroli.

Raport dotyczący programu "Praca dla więźniów" NIK opublikowała w grudniu ub.r. Wynikało z niego, że wykryte zostały liczne nieprawidłowości w finansowaniu inwestycji i remontów realizowanych ze środków publicznych. 

Reklama

W związku z wynikami kontroli NIK podjęła decyzję o skierowaniu 16 zawiadomień do prokuratury. Dodatkowo rozpoczęła ogólnopolską kontrolę, która objęła Ministerstwo Sprawiedliwości, Centralny Zarząd Służby Więziennej oraz siedem innych jednostek.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama