Reklama

Reklama

Poznań: Pasażerowie autokaru z Niemiec zwolnieni z kwarantanny

Pasażerowie autokaru z Niemiec przebywający na zbiorowej kwarantannie będą z niej zwolnieni - poinformował Tomasz Stube z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu.

Kwarantannie poddano w czwartek ok. 30 pasażerów, ponieważ jedna z osób jadących autobusem z Dortmundu zgłaszała złe samopoczucie. Autokar w eskorcie policji został przetransportowany do szpitala zakaźnego w Poznaniu.

"Pasażerowie autokaru przebywający na zbiorowej kwarantannie będą z niej zwolnieni" - poinformował w czwartek wieczorem Tomasz Stube z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu.

Jak tłumaczył, decyzją służb medycznych i sanitarnych pasażer autokaru, który zgłosił złe samopoczucie, został hospitalizowany na Oddziale Zakaźnym Szpitala Miejskiego w Poznaniu. "Próby pobrane w kierunku zarażenia koronawirusem przyniosły wynik ujemny" - podkreślił Stube.

Reklama

W całym regionie kwarantanną objęto 120 osób

Obecnie w Wielkopolsce hospitalizowane są cztery osoby z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem. Na obserwacji w szpitalu przebywa natomiast 28 osób. W całym regionie kwarantanną objęto 120 osób, zaś 831 - nadzorem epidemiologicznym. W czwartek władze miasta Poznania poinformowały, że w poznańskim szpitalu zmarła 57-letnia kobieta zakażona koronawirusem; to pierwsza ofiara śmiertelna SARS-Cov-2 w Polsce.

57-latka była pierwszą osobą w Wielkopolsce, u której - w poniedziałek - potwierdzono zakażenie SARS-Cov-2. Kobieta przebywała na oddziale zakaźnym Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia w Poznaniu. Od początku jej stan był ciężki; miała objawy zapalenia płuc o bardzo ciężkim przebiegu klinicznym, była podłączona do respiratora i utrzymywana w stanie śpiączki farmakologicznej.

W Polsce jak dotąd potwierdzono 51 przypadków koronawirusa. O pierwszym polskim przypadku poinformowano 4 marca. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy