Reklama

Reklama

Powrót do szkoły. Przemysław Czarnek: Decyzje najpóźniej do połowy tygodnia

Najpóźniej do połowy tygodnia – tak minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek mówi o decyzjach dotyczących ewentualnego powrotu uczniów do szkół.

Przypomnijmy, do 28 lutego została przedłużona nauka zdalna dla uczniów z klas IV-VIII szkół podstawowych i uczniów szkół średnich. Młodsi uczniowie - z klas I-III szkół podstawowych - nadal uczą się stacjonarnie w szkołach, zajęcia stacjonarne mają też przedszkolaki.

W poniedziałek w Programie I Polskiego Radia szef resort edukacji Przemysław Czarnek był pytany m.in. o to, kiedy zostaną podjęte decyzje o formie kształcenia od marca. - Na pewno najpóźniej do połowy tygodnia - poinformował minister.

W jego ocenie o wszystkim zdecyduje obecny tydzień. Zapewnił, że resort obserwuje wzrosty zakażeń koronawirusem. Powiedział, że jeśli trzecia fala epidemii będzie się rozwijać spokojnie i będzie spłaszczona, to dzieci z klas I-III nadal będą się uczyć w trybie stacjonarnym.

Reklama

Szczepienia wśród nauczycieli. Są dane

Minister Czarnek mówił też o szczepieniach przeciwko COVID-19 wśród nauczycieli. W sobotę MEiN poinformowało, że prawie 545 tys. nauczycieli zostało zarejestrowanych na szczepienia przeciw COVID-19, w tym w II turze, czyli od poniedziałku prawie 277 tys. osób. Wśród zarejestrowanych jest niemal 63 tys. nauczycieli akademickich. Szef resortu edukacji powiedział, że w sobotę zaszczepiono ponad 100 tys. nauczycieli.

Nauczyciele otrzymują zastrzyki preparatem AstryZeneki. Czarnek odniósł się do pytania o bezpieczeństwo tej szczepionki. Powiedział, że nie ma informacji o groźnych odczynach poszczepiennych. - Dla nas szczepionka AstryZeneki jest bezpieczna i powoduje możliwość powrotu do normalności w szkolnictwie w krótkiej perspektywie czasowej - podkreślił.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne