Reklama

Reklama

Poseł PiS Marcin Porzucek salowym na oddziale covidowym

Poseł PiS Marcin Porzucek pracuje jako salowy na oddziale covidowym Szpitala Specjalistycznego w Pile (woj. wielkopolskie). Do placówki zgłosił się jako wolontariusz po dramatycznym apelu tamtejszych lekarzy, którzy poszukiwali ochotników chcących odciążyć zdziesiątkowany personel.

Reklama

Na apel pilskiego szpitala odpowiedziała jedna osoba. Dlatego Marcin Porzucek, na co dzień poseł PiS, postanowił włączyć się do pomocy.

Reklama

- Uważam, że od osób publicznych powinno się wymagać więcej i one powinny od siebie więcej wymagać. Nie każdy musi być wolontariuszem, ale każdy może dać coś od siebie - mówi w rozmowie z serwisem piła.naszemiasto.pl.

Jak czytamy, Porzucek trafił na oddział covidowy utworzony w miejscu dawnego oddziału neurologii. Został salowym.

"Wstaje o godzinie 6. Przychodzi do szpitala na godzinę 7., by bez pośpiechu i starannie założyć na siebie wszystkie ochronne warstwy, i punktualnie o godzinie 7.30 być już gotowym do pracy. Na oddziale rano są we trójkę: dwie salowe i on. Przed wydaniem śniadania stoliki pacjentów muszą być czyste i zdezynfekowane, więc czyści i dezynfekuje stoliki, a potem lustra, klamki, drzwi, parapety. Myje i odkaża toalety. Sprząta po śniadaniu" - opisuje lokalny serwis.

Porzucek podkreśla, że lekarze "stają na głowie, by ratować tych pacjentów i zapewnić im jak najlepszą opiekę". - A jeżeli ktoś chce się osobiście o tym przekonać, to najlepszą drogą do tego jest właśnie wolontariat - zachęca.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne