Reklama

Reklama

Poniedziałek Wielkanocny. Gdzie transmisje online?

Dziś Poniedziałek Wielkanocny, drugi dzień Świąt Wielkanocnych, w tradycji ludowej znany jako śmigus-dyngus albo lany poniedziałek. Przez Kościół dzień ten traktowany jest jako przedłużenie święta zmartwychwstania Chrystusa. Ze względu na epidemię koronawirusa i wprowadzone obostrzenia sanitarno-epidemiczne biskupi zachęcają do uczestnictwa w nabożeństwach za pośrednictwem transmisji online. Publikujemy listę transmisji wraz z godzinami.

Święta Wielkanocne są najważniejszym wydarzeniem w roku liturgicznym dla wiary katolickiej. Ich obchody trwają łącznie osiem dni, a ich kulminacją jest Niedziela Wielkanocna. Jest to pamiątka śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa, na których opiera się chrześcijaństwo. Z tego powodu wydarzenia kościelne w czasie Wielkanocy są niezwykle uroczyste i hucznie obchodzone.

Poniedziałek Wielkanocny jest przedłużeniem radości ze święta zmartwychwstania Chrystusa. Ten dzień wielu wybiera na chrzest swoich pociech. Poza tym, tradycyjnie, tego dnia odbywają się święcenia różnych przedmiotów - od samochodów po pola uprawne. 

Reklama

Ze względu na epidemię koronawirusa i wprowadzone obostrzenia sanitarno-epidemiczne biskupi udzielili dyspensy od uczestnictwa w mszy świętej, ale zachęcają do uczestnictwa w nabożeństwach za pośrednictwem transmisji online

Poniedziałek Wielkanocny, jak doprecyzowują teolodzy, nie jest jednak świętem nakazanym i nie ma obowiązku w tym dniu uczestniczenia we mszy świętej. 

Transmisje mszy świętych online

6:00, 8:00, 9:30, 11:00, 12:30, 14:00, 15:30, 17:00, 18:30 Kaplica Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze

9:00 Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach

10:00 Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej

11:00 Bazylika św. Floriana w Krakowie

12:00 Parafia Opatrzności Bożej w Warszawie Wilanowie

13:00 Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Grodzisku Mazowieckim

14:00 Parafia Matki Bożej Szkaplerznej w Jejkowicach

15:00 Parafia Najświętszej Marii Panny Niepokalanie Poczętej w Górce Klasztornej

16:00 Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sułkowicach

17:00 Parafia Świętego Rocha w Nowym Sączu

18:00 Kościół w Opactwie Benedyktynów w Tyńcu

19:00
 Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem

20:00 Katedra Tarnowska

Dodatkowo, pełna lista aktualnie odprawianych mszy św. na żywo przez internet, w różnych językach, dostępna jest także na specjalnej stronie internetowej (TUTAJ). 

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama