Reklama

Reklama

Ponad 6,5 tys. mandatów za brak maseczki w ostatniej dobie

Jak podaje rzecznik komendanta głównego policji insp. Mariusz Ciarka, w ciągu ostatniej doby policjanci nałożyli 6538 mandatów, skierowali 799 wniosków o ukaranie do sądu i pouczyli 2715 osób w związku z nieprzestrzeganiem nakazu zasłaniania ust i nosa maseczką.

Inspektor Mariusz Ciarka poinformował, że od początku działań policjanci przeprowadzili ponad 3,5 mln kontroli związanych ze sprawdzeniem, czy przestrzegane są wprowadzone nakazy, zakazy i ograniczenia - zgodnie z ustawą o zapobieganiu oraz zwalczaniu chorób zakaźnych u ludzi.

- Między innymi po stwierdzeniu nieprzestrzegania nakazu zasłaniania ust i nosa od początku działań nałożono ponad 391 tys. mandatów, skierowano blisko 57 tys. wniosków o ukaranie do sądu oraz prawie 250 tys. osób pouczono - tłumaczył inspektor.

Poinformował, że w czwartek w związku z tym wykroczeniem funkcjonariusze policji nałożyli 6538 mandatów, skierowali 799 wniosków o ukaranie do sądu, a 2715 osób pouczyli.

Reklama

Kontrole w autobusach, galeriach i salach weselnych

- Ostatniej doby skontrolowano 3 108 środków transportu publicznego, sprawdzając, czy przestrzegane są w nich wprowadzone ograniczenia w zakresie przewozu osób, oraz zakrywania nosa i ust maseczką. Sprawdzono 10 177 obiektów handlowych oraz 98 miejsc organizacji wesel i ponad 50 miejsc, gdzie organizowane są dyskoteki - wyliczył rzecznik KGP.

Przekazał również, że w czwartek policjanci skontrolowali 550 obiektów świadczących usługi hotelarskie, 1542 restauracje i 1148 siłownie, kluby fitness itp.

Wczoraj sprawdzono ponad 450 tys. osób na kwarantannie

Ciarka przypomniał też, że codziennie do zadań związanych ze zwalczaniem COVID-19 kierowanych jest około 20 tys. policjantów.

- Cały czas sprawdzamy również osoby skierowane na kwarantannę. Wczoraj sprawdzono aż 454 697 osób, a od początku działań to już ponad 61,5 mln takich sprawdzeń - podał.

- Niezależnie od tych działań cały czas wykonujemy swoje obowiązki, na które składa się między innymi codziennie około 16 tys. interwencji i 15 tys. kontroli uczestników ruchu drogowego - dodał.

Darmowy program - rozlicz PIT 2020

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy