Reklama

Reklama

Ponad 2,4 tys. nauczycieli klas I-III zakażonych. MEiN podało dane

Testy na SARS-CoV-2 wykonano u blisko 134 tys. nauczycieli klas I-III szkół podstawowych i pracowników szkół. Wyniki otrzymało 122 tys. z nich. Pozytywny test na obecność koronawirusa otrzymały 2422 osoby, czyli 2 proc. wszystkich, którzy otrzymali wyniki - poinformował resort edukacji i nauki.

Badania przesiewowe na obecność wirusa SARS-CoV-2 przeprowadzono od 11 do 15 stycznia. Wzięli w nich udział nauczyciele klas I-III szkół podstawowych i szkół specjalnych oraz pracownicy szkół. Badania były dobrowolne i bezpłatne.

Pozytywny wynik u ponad 2,4 tys. nauczycieli

"Z danych przekazanych przez Głównego Inspektora Sanitarnego wynika, że w trakcie pięciu dni akcji badań przesiewowych nauczycieli i pracowników administracyjnych szkół wymazy pobrano od blisko 134 tys. osób. Wyniki otrzymało ponad 122 tys. z nich. Pozytywny test na obecność koronawirusa otrzymały 2422 osoby - tj. 2 proc. wszystkich wyników badań" - poinformowała w niedzielę rzeczniczka prasowa Ministerstwa Edukacji i Nauki Anna Ostrowska.

Reklama

Najchętniej badaniu poddawali się nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni w województwach: pomorskim (88 proc.), warmińsko-mazurskim (86 proc.) i podkarpackim (85 proc.).

Powrót najmłodszych uczniów do szkół

Badania przesiewowe poprzedziły powrót uczniów klas I-III szkół podstawowych i szkół specjalnych do nauki stacjonarnej w szkołach. Najmłodsi uczniowie wrócą do szkół w poniedziałek.

Osoby, które otrzymały pozytywny wynik testu na obecność SARS-Cov-2, muszą poddać się obowiązkowej 10-dniowej izolacji domowej oraz skontaktować się telefonicznie z lekarzem POZ. Konieczne będzie również zgłoszenie do Państwowej Inspekcji Sanitarnej osób z kontaktu.

Reklama

Reklama

Reklama