Reklama

Reklama

Pomyłka w systemie rejestracji szczepień. Udostępniono numer senatora PSL

Jan Filip Libicki, senator Polskiego Stronnictwa Ludowego, napisał w mediach społecznościowych o błędzie w systemie rejestracji na szczepienia. Zamiast numeru kontaktowego do punktu szczepień, podano prywatny numer polityka. - Być może któryś z przedstawicieli punktu szczepień pomylił się we wprowadzonym numerze - odpowiedziało Centrum Informacyjne Rządu.

"Nie wiem, która z instytucji wspaniale funkcjonującego państwa PiS podała mój numer telefonu jako punktu szczepień przeciw COVID-19. Wiecie Państwo, jak się teraz grzeje mój telefon, prawda?" - napisał na Twitterze senator PSL.

Na wypowiedź polityka zareagowało Centrum Informacyjne Rządu poprzez swój oficjalny profil dotyczący szczepień:

"Panie Senatorze, publikowane przez nas dane kontaktowe pochodzą z Punktu Szczepień. Być może któryś z przedstawicieli PSz pomylił się we wprowadzonym numerze. Możemy pomóc przez DM" - napisano.

Przypadek senatora Libickiego nie był odosobniony. "Ogólnopolski numer rejestracji różni się jedną cyferką od numeru mojej mamy. Tylko tych, co się pomylili o tę cyferkę, było setki" - skomentował jeden z użytkowników. Inny dodał, że "przez dwa dni był punktem szczepień w Łowiczu".

Reklama

Szczepienia w Polsce

W Polsce do tej pory wykonano 8 223 370 szczepień, z czego 6 033 075 to liczba podanych pierwszych zastrzyków. Dwie dawki preparatu przeciw COVID-19 przyjęło natomiast 2 190 295 osób. 

W ciągu ostatniej doby zaszczepiono ponad 200 tys. osób.

Nie czekaj do ostatniej chwili, pobierz za darmo program PIT 2020 lub rozlicz się online już teraz!

Reklama

Reklama

Reklama