Reklama

Reklama

Polska przekazała prawie 15 mln szczepionek przeciwko COVID-19

Polska sprzedała lub bezpłatnie przekazała blisko 15 mln szczepionek przeciwko COVID-19 - wynika z danych Ministerstwa Zdrowia, do których dotarła Interia. Preparaty trafiły m.in. do Hiszpanii, Portugalii czy na Ukrainę.

Dokładnie 14 775 380 szczepionek trafiło w ostatnich miesiącach z Polski do 23 państw z całego świata. 

Większość szczepionek przekazano w ramach darowizny

Polska sprzedała szczepionki Hiszpanii (2,4 mln, Pfizer), Norwegii (1 mln, Moderna), Australii (1 mln, Pfizer) i Portugalii (0,6 mln Pfizer). 

ZOBACZ TAKŻE: Polska flaga na najwyższym wieżowcu. Tajwan dziękuje Polsce za szczepionki

W ramach darowizny szczepionki od Polski otrzymało 19 państw: Ukraina, Wietnam, Tajwan, Kenia, Uzbekistan, Egipt, Kirgistan, Wietnam, Serbia, Iran, Rwanda, Gruzja, Czarnogóra, Egipt, Bangladesz, Bośnia i Hercegowina, Armenia, Czarnogóra i Filipiny. W większości przypadków były to szczepionki firmy AstraZeneca. 

Najwięcej szczepionek (ponad 3,2 mln) trafiło do Bangladeszu. 

Reklama

"Polska dysponuje obecnie odpowiednim zaopatrzeniem pod względem szczepionek, które pozwalają na zabezpieczenie potrzeb wewnętrznych, ale też podzielenie się posiadanymi zasobami z partnerami zagranicznymi w potrzebie. Darowizna szczepionek stanowi symboliczny wyraz wsparcia i solidarności z państwami, które borykają się z problemem pandemii" - czytamy na rządowej stronie gov.pl. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy