Reklama

Reklama

Polsat News nieoficjalnie: Od 15 lutego otwarcie hoteli w reżimie sanitarnym

15 lutego - zgodnie z zapowiedziami rządu - ma nastąpić kolejny etap luzowania obostrzeń. Z nieoficjalnych informacji Polsat News wynika, że zostaną wówczas otwarte hotele, które będą funkcjonować w reżimie sanitarnym. Oficjalnie decyzja ma zostać ogłoszona w piątek. Kwestia ta ma być jednym z tematów środowego spotkania prezydenta Andrzeja Dudy i wicepremiera Jarosława Gowina.

Od poniedziałku otwarte są już sklepy w galeriach handlowych, zlikwidowano też godziny dla seniorów. Wobec tych poluzowań właściciele hoteli mówili o chaosie komunikacyjnym, dyskryminacji branży i niewypełnianiu obietnic. 

Reklama

Z nieoficjalnych informacji Polsat News wynika, że sytuacja ma się zmienić od 15 lutego. Wtedy nastąpi odmrożenie branży hotelarskiej. Decyzja ma zostać ogłoszona przez rząd w najbliższy piątek. 

Spotkanie prezydenta z Jarosławem Gowinem

W środę o godz. 14 prezydent Andrzej Duda i wicepremier, minister rozwoju Jarosław Gowin spotkają się z szefami dziewięciu największych organizacji pracodawców skupionych wokół Rady Przedsiębiorczości - poinformowała Kancelaria Prezydenta. Tematem spotkania będą bieżące problemy gospodarcze.

W spotkaniu mają wziąć udział także: szef gabinetu prezydenta Paweł Szrot, prezydencki minister Adam Kwiatkowski, doradcy prezydenta, wiceminister rozwoju Olga Semeniuk i prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys.

BCC podało, że spotkanie jest z inicjatywy prezesa organizacji i przewodniczącego Rady Przedsiębiorczości Marka Goliszewskiego, a podczas rozmów mają być omówione "działania prezydenta mające na celu likwidację barier na drodze do normalnej gospodarki". BCC zapowiada, że prezydentowi zostaną przedstawione konkretne propozycje rozwiązań dla rozwoju firm i całej gospodarki.

W skład Rady Przedsiębiorczości wchodzą: Pracodawcy RP, Konfederacja Lewiatan, Business Centre Club, Związek Rzemiosła Polskiego, Federacja Przedsiębiorców Polskich, Polska Rada Biznesu, Krajowa Izba Gospodarcza, Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych i Związek Banków Polskich.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama