Reklama

Reklama

Polsat News nieoficjalnie: Nauka zdalna uczniów klas IV-VIII zostanie przedłużona

Nauka zdalna uczniów z klas IV-VIII zostanie przedłużona o kolejne dwa tygodnie - dowiedział się nieoficjalnie Polsat News. W środę o godz. 14.15 o szczegółach funkcjonowania szkół ma mówić na konferencji prasowej minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

W ubiegłym tygodniu, w poniedziałek po feriach zimowych, uczniowie klas I-III szkół podstawowych i szkół specjalnych wrócili do nauki stacjonarnej. Uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych, tak jak przed feriami, kontynuują naukę zdalną. Mają zajęcia stacjonarne zawieszone do 31 stycznia. 

Starsi uczniowie, jak wynika z najnowszych doniesień, będą musieli poczekać na powrót do nauki w placówkach - ustalił Polsat News

Reklama

Głos ministra zdrowia

W środę minister zdrowia podkreślił, że "absolutnie nie rekomenduje dalszego otwierania szkół"

- Mamy taką ścieżkę przyjętą, że w drugim tygodniu lutego powtarzamy badania przesiewowe nauczycieli i dopiero po obejrzeniu wyników tych badań będziemy rekomendowali dalsze kroki - mówił Adam Niedzielski.

Dane z wtorku

We wtorek, jak podał resort edukacji i nauki, nauka stacjonarna odbywa się w 14 310 szkołach podstawowych w klasach I-III, czyli w 99,1 proc. szkół podstawowych. W 17 podstawówkach w klasach I-III nauka odbywała się w trybie zdalnym, a w 116 w trybie mieszanym. 

O przejściu szkoły na tryb pracy inny niż stacjonarny decyduje organ prowadzący, za zgodą sanepidu, po rozpoznaniu sytuacji epidemicznej w placówce.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy