Reklama

Reklama

Politycy Lewicy chcą obowiązku szczepień. Czarzasty: Dosyć tego bałaganu

Lewica w niedzielę ogłosiła projekt ustawy, który zakłada wprowadzenie obowiązku szczepień przeciw COVID-19 dla dorosłych. Osoby niezaszczepione podlegałyby karze grzywny. - Ja mam już tego dosyć. Wsiadam do autobusu, połowa ludzi jedzie w maskach, połowa nie. Wchodzę do sklepu, gdzie nie można wchodzić bez maski, 3/4 ludzi jest bez masek, 1/4 jest w maskach. Dosyć tego bałaganu, to jest po prostu bez sensu - ludzie umierają - mówił w RMF FM Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD i wicemarszałek Sejmu.

- Poznałem wszystkie dane, które były przez resort pokazywane i słyszałem, że na 100 osób, które umierają w Polsce, siedem osób jest zaszczepionych, 93 osoby są niezaszczepione. Wniosek z tego jest jeden - trzeba się szczepić - stwierdził na antenie RMF FM Włodzimierz Czarzasty.

Obowiązkowe szczepienia?

Wicemarszałek Sejmu powiedział, że projekt Lewicy o wprowadzeniu obowiązkowych szczepień pozwoli ludziom normalnie żyć. - Chciałbym, żeby ludzie, którzy są zaszczepieni, mogli normalnie żyć. Chciałbym, żeby zakłady pracy, w których pracują ludzie niezaszczepieni, mogły normalnie pracować. Ja już tego mam dosyć. Wsiadam do autobusu, połowa ludzi jedzie w maskach, połowa nie - mówi Czarzasty. Dodał: - Dosyć tego bałaganu, to jest po prostu bez sensu - ludzie umierają.

Reklama

Czarzasty: Politycy powinni przestać bać się zła

- Dzisiaj wniesiemy projekt, który mówi, że ludzie, którzy ukończyli 18. rok życia powinni być zaszczepieni, bo uważamy, że wreszcie zmusimy wszystkie siły polityczne do tego, żeby powiedziały, co myślą w tej sprawie, żeby wszyscy przestali rozmazywać odpowiedzialność, żeby się przestali bać zła - stwierdził Czarzasty. 

W niedzielę Lewica przedstawiła projekt ustawy o obowiązku szczepień przeciw COVID-19 dla osób dorosłych; osoby niezaszczepione podlegałyby karze grzywny. Liderzy partii zaapelowali do innych formacji o poparcie tego rozwiązania.

Czytaj więcej: Lewica chce obowiązkowych szczepień i kar dla niezaszczepionych


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje