Reklama

Reklama

Policja kontroluje poddanych kwarantannie. Wiceszef MSWiA o wynikach

"Trzeba powiedzieć, że nasi rodacy zachowują się w tej trudnej sytuacji bardzo odpowiedzialnie. W sobotę policja skontrolowała ok. pięć tysięcy osób będących w kwarantannie i tylko 17 osób było poza miejscem kwarantanny" - powiedział wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker.

Wiceminister Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji był w poniedziałek gościem "Sygnałów Dnia" w Programie Pierwszym Polskiego Radia. 

"Trzeba powiedzieć, że nasi rodacy zachowują się w tej trudnej sytuacji bardzo odpowiedzialnie. W sobotę policja skontrolowała ok. pięć tysięcy osób będących w kwarantannie i tylko 17 osób było poza miejscem kwarantanny" - zaznaczył Szefernaker.

"Do tych osób policja dociera telefonicznie, także można powiedzieć, że to jest jedynie promil osób, które się nie dostosowały. W innych krajach Europy Zachodniej widzimy, że podejście do kwarantanny, podejście do imprez masowych jest dużo inne. Jestem przekonany, że Polacy zdają dzisiaj egzamin z odpowiedzialności" - powiedział wiceszef MSWiA.

Reklama

Podkreślił także, że na razie policja do tych osób, które nie stosują się do kwarantanny, podchodzi indywidualnie i "na pewno za jakiś czas zostaną podane informacje, jak wygląda karanie osób, które są w kwarantannie, ale jej nie przestrzegają".

Aktualizowane na bieżąco informacje o liczbie zachorowań i zgonów oraz o ich rozmieszczeniu geograficznym możecie sprawdzić TUTAJ. 

Stwierdził także, że na pewno wzrośnie liczba osób w kwarantannie i to w najbliższych dniach ze względu na to, że kwarantanną będą objęte nie tylko te osoby, które otrzymały decyzje administracyjną od inspekcji sanitarnej. "Oprócz tych osób w tej chwili w kwarantannie są od wczoraj także ci, którzy przyjechali z zagranicy" - powiedział.

"Co do zasady obowiązuje kwarantanna domowa, ale jesteśmy również gotowi na sytuację, że część osób nie ma możliwości przeprowadzenia kwarantanny domowej. W każdym powiecie są wyznaczone miejsca kwarantanny zbiorowej" - podał minister.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy