Reklama

Reklama

Policja: 4,6 tys. mandatów nałożonych za brak maseczki w ciągu doby

Jak poinformował rzecznik Komendanta Głównego Policji insp. Mariusz Ciarka, w ciągu ostatniej doby policjanci nałożyli 4666 mandatów i skierowali 491 wniosków o ukaranie do sądu w związku z nieprzestrzeganiem nakazu zasłaniania ust i nosa maseczką. 2276 osób z tego samego powodu pouczono.

Rzecznik Komendy Głównej Policji poinformował, że od początku działań policjanci przeprowadzili ponad 3,8 mln kontroli związanych ze sprawdzeniem, czy przestrzegane są wprowadzone nakazy, zakazy i ograniczenia - zgodnie z ustawą o zapobieganiu oraz zwalczaniu chorób zakaźnych u ludzi.

- Między innymi po stwierdzeniu nieprzestrzegania nakazu zasłaniania ust i nosa od początku działań nałożono ponad  467 tys. mandatów, skierowano ponad 66 tys. wniosków o ukaranie do sądu oraz ponad 287 tys. osób pouczono - podkreślił inspektor Ciarka.

Skontrolowano środki transportu i liczne obiekty

- Ostatniej doby skontrolowano 3 tys. 556 środków transportu publicznego, sprawdzając, czy przestrzegane są w nich wprowadzone ograniczenia w zakresie przewozu osób, oraz zakrywania nosa i ust maseczką, sprawdzono 12 tys. 113 obiektów handlowych oraz 163 miejsca organizacji wesel i 29 miejsc, gdzie organizowane są dyskoteki" - wyliczył.

Reklama

Inspektor poinformował również, że w piątek policjanci skontrolowali 489 obiektów świadczących usługi hotelarskie, 1130 restauracji i 193 kluby fitness i siłownie.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Dr Michał Sutkowski: Mamy prawdopodobnie początek końca trzeciej fali pandemii

Sprawdzono pół miliona osób na kwarantannie

Ciarka przypomniał też, że codziennie do zadań związanych ze zwalczaniem COVID-19 kierowanych jest ok. 20 tys. policjantów.

- Cały czas sprawdzamy również osoby skierowane na kwarantannę, wczoraj sprawdzono aż 509 tys. 818 osób, a od początku działań to już ponad 67 mln takich sprawdzeń - orzekł.

- Niezależnie od tych działań cały czas wykonujemy swoje obowiązki, na które składa się między innymi codziennie ok. 16 tys. interwencji i 15 tys. kontroli uczestników ruchu drogowego - dodał.

Ładowanie...

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje