Reklama

Reklama

Pół tysiąca zgonów. Andrusiewicz podał dane o koronawirusie

- Dzisiejsze dane wskazują na około 10-procentowy spadek zakażeń w porównaniu do ubiegłego tygodnia - poinformował we wtorek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Jak dodał, zmarło około pół tysiąca osób. 7 grudnia odnotowano 19 366 nowych przypadków i 504 ofiary COVID-19.

- Mogę powiedzieć na pewno, że mamy kolejny dzień spadków w granicach 10 proc. mniej zakażeń niż tydzień temu we wtorek. Mamy już tylko jedno województwo dzisiaj, które notuje tak naprawdę dodatnią dynamikę zakażeń na poziomie 2 proc. - jest to woj. lubuskie. Woj. opolskie w tych danych porównując tydzień do tygodnia to jest już constans na zero, pozostałe województwa odnotowują spadki - tłumaczył Andrusiewicz w TVN24.

Rzecznik resortu odniósł się także do limitów pasażerów w komunikacji zbiorowej. - Zrezygnowaliśmy z zapowiedzianych limitów pasażerów - podkreślił. Wyjaśnił, że stało się to po uwagach od przewoźników, że nie będą w stanie kontrolować, czy w pojeździe faktycznie jest zajętych co najwyżej 75 proc. miejsc.

Reklama

ZOBACZ: Bez limitów w transporcie zbiorowym. Rząd stawia na kontrole maseczek

Czy Omikron jest w Polsce?

Chińskie służby sanitarne potwierdziły pierwszy przypadek zakażenia nowym wariantem koronawirusa Omikron w Chinach kontynentalnych. Państwowy dziennik "Global Times" podał we wtorek, że zakażony jest Polakiem, który przyleciał do miasta Tiencin z Warszawy.

Zakażona osoba nie miała gorączki i została zaklasyfikowana jako przypadek bezobjawowy - przekazał "Global Times", cytując dyrektora miejskiej komisji zdrowia w Tiencinie Gu Qinga. Jak dotąd nie potwierdzono infekcji Omikronem u żadnego innego pasażera samolotu z Warszawy.

Władze Tiencinu informowały w poniedziałek, że zakażony pacjent został przewieziony do szpitala.

Do tej pory w Polsce nie wykryto zakażenia Omikronem.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy