Reklama

Reklama

Podlaskie: Marszałek województwa na kwarantannie

Marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki oraz radny sejmiku województwa Paweł Wnukowski przebywają na kwarantannie po kontakcie z zakażonym koronawirusem prezydentem Suwałk Czesławem Renkiewiczem - poinformowała w sobotę (26 września) w komunikacie rzeczniczka marszałka Izabela Smaczna-Jórczykowska.

Dodała, że wynik pierwszego testu na koronawirusa przeprowadzonego u marszałka dał wynik negatywny. Rzeczniczka poinformowała, że marszałek i członkowie jego najbliższej rodziny są objęci kwarantanną od piątku.

"Zarówno marszałek Artur Kosicki, jak i członkowie jego rodziny czują się dobrze" - poinformowała Smaczna-Jórczykowska.

Dodała, że marszałek wykonuje swoje obowiązki służbowe zdalnie.

"Wicemarszałkowie oraz członkowie zarządu województwa podlaskiego pracują tak jak dotychczas. Praca Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego pozostaje więc niezakłócona. Jednak tak jak do tej pory, zachęcamy naszych interesantów do załatwiania spraw przez internet lub telefon" - podano w komunikacie prasowym.

Reklama

Marszałek Artur Kosicki miał kontakt z prezydentem Suwałk w ostatni poniedziałek na konferencji prasowej w hali sportowej Suwałki Arena z działaczami klubu siatkarskiego Ślepsk Malow Suwałki. Biuro prezydenta Suwałk podało w czwartek, że prywatnie przeprowadzone badanie potwierdziło, że prezydent Renkiewicz ma koronawirusa.

W piątek suwalski sanepid informował, że w związku z ogniskiem koronawirusa w klubie siatkarskim w Suwałkach na kwarantannie jest ok. 70 osób, w tym urzędnicy suwalskiego magistratu, działacze klubu. Zaznaczano, że lista osób objętych kwarantanną nie jest ostateczna. W piątek trwały ustalenia i procedury ws. objęcia kwarantanną marszałka województwa podlaskiego i radnego Wnukowskiego, który również był na konferencji w Suwałkach.

Klub Ślepsk Malow informował w piątek, że 14 osób z klubu wykryto wirusa SARS-CoV-2. Już w piątek informowano, że Polska Liga Siatkówki zdecydowała się na wniosek klubu z Suwałk odwołać mecze: 3. i 4. kolejki PlusLigi z Cerradem Eneą Czarnymi Radom oraz z Asseco Resovią Rzeszów.

Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku poinformował w sobotę, że w regionie potwierdzono rekordową dzienną liczbę zakażeń - 74. To najwięcej od początku pandemii. Dotąd w regionie koronawirusa potwierdzono łącznie u 1 tys. 816 osób, zmarły 42 osoby.

Ładowanie...


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama