Reklama

Reklama

Pierwszy szpital tymczasowy w województwie śląskim gotowy na przyjęcie chorych

Jak poinformował w niedzielę (29 listopada) wojewoda śląski Jarosław Wieczorek, szpital tymczasowy w hali Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach, jest gotowy na przyjęcie chorych na COVID-19.

Pierwsi pacjenci mają tam trafić w poniedziałek (30 listopada). W początkowym etapie działania ten 500-łóżkowy szpital udostępni 140 miejsc oraz 20 łóżek respiratorowych. W razie potrzeby będzie rozszerzał swoją działalność.

Jak zapowiedział wojewoda podczas niedzielnej konferencji prasowej, uruchomienie szpitala tymczasowego pozwala odciążyć inne szpitale w województwie. W najbliższym czasie planowane jest w nich "odmrożenie" 700 dotąd "covidowych" łóżek z przeznaczeniem dla chorych, cierpiących na inne choroby.

Reklama

Ładowanie...
Ładowanie...

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy