Reklama

Reklama

Piers Corbyn porównuje szczepienia do obozu Auschwitz. Zaprojektował ulotki

Piers Corbyn, brat byłego lidera brytyjskiej opozycyjnej Partii Pracy, zaprojektował antyszczepionkowe ulotki z grafiką przestawiającą niemiecki nazistowski obóz zagłady Auschwitz. Ulotki są dystrybuowane w niektórych częściach Londynu. O sprawie informują brytyjskie media.

Grafika na ulotce łączy dwa najbardziej znane miejsca w Auschwitz - bramę główną do obozu Auschwitz I, na której znajduje się napis "Arbeit macht frei" oraz tory kolejowe, wartownię i bramę główną obozu Auschwitz II. Na miejscu wspomnianego napisu umieszczono inny "Vaccines are safe path to freedom" (co w tłumaczeniu oznacza "Szczepienia są bezpieczną drogą do wolności"). Te słowa są z kolei tytułem, który w listopadzie zamieściła na pierwszej stronie londyńska gazeta "Evening Standard".

Propagator teorii spiskowych

Reklama

Piers Corbyn przyznaje, że to on był pomysłodawcą grafiki, którą wykonał Alexander Heaton, ale nie uważa, by było w niej coś niewłaściwego, bądź by była ona złamaniem prawa. Ulotki, w których zawarte są m.in. twierdzenia o wszczepianych mikroczipach, były wkładane w drzwi domów w londyńskich dzielnicach Barnet i Southwark. Grafika znajduje się także na prowadzonej przez Corbyna stronie internetowej StopNewNormal.

73-letni Piers Corbyn, starszy brat Jeremy'ego, jest znanym propagatorem teorii spiskowych. Kwestionuje m.in. zmiany klimatyczne, a obecnie przede wszystkim pandemię COVID-19. Regularnie uczestniczy w protestach przeciwko lockdownowi i od początku pandemii był już co najmniej pięć razy aresztowany za złamanie restrykcji i ukarany grzywnami przekraczającymi 10 tys. funtów.

Jeremy Corbyn - były lider Partii Pracy

Określający się mianem socjalisty Jeremy Corbyn był liderem Partii Pracy od września 2015 r. do początku kwietnia 2020 r. 

W czasie jego rządów Partia Pracy zmagała się z oskarżeniami o tolerowanie antysemityzmu. W efekcie opublikowanego w październiku 2020 r. raportu Komisji ds. Równości i Praw Człowieka (EHRC), który potwierdził te zarzuty, a w szczególności w związku z twierdzeniami Corbyna, jakoby raport był wyolbrzymiony, został on zawieszony w prawach członka i posła partii przez jej obecnego lidera Keira Starmera. 

Od tego czasu Corbyn jest posłem niezależnym.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy