Reklama

Pacjent z COVID-19: Byłem sceptyczny wobec szczepień. Teraz do nich namawiam

- Namawiam do szczepienia, bo tu - w szpitalu - jest ciężka praca, trwa walka o życie - powiedział Krzysztof Krajewski, niezaszczepiony pacjent chory na COVID-19. Przyznał, że był sceptyczny wobec preparatu, lecz teraz uważa to za błąd. Pan Krzysztof jest jedną z niemal 17 tysięcy osób hospitalizowanych ze względu na infekcję koronawirusem.

Kamera Polsat News odwiedziła covidowy oddział szpitala w Bielsku Podlaskim, na którym leży Krzysztof Krajewski. Mężczyzna przechodzi infekcję koronawirusem i nie jest zaszczepiony. - Zachorowałem w grudniu i od tego czasu tutaj leżę. To już jest szósty tydzień, jak walczymy o zdrowie - powiedział pacjent.

Jego zdaniem, hospitalizacja trwa tak długo między innymi dlatego, iż nie przyjął preparatu przeciw COVID-19. Zapytany, dlaczego tak zrobił przyznał, że "ciężko mu to wytłumaczyć w tym momencie". 

Pacjent z COVID-19: Szczepcie się. W szpitalach trwa walka o życie

- Podchodziłem sceptycznie, a i też przeszedłem inne choroby, więc to również było z tym związane. Namawiam do szczepienia, bo tu (w szpitalu - red.) jest ciężka praca. Ciężko pracują, aby mój stan się poprawił: od dyrektora, po cały oddział, wszyscy lekarze, pielęgniarki - wyliczył.

Reklama

Dodał, że na oddziale covidowym trwa "walka o życie". Podziękował również całemu szpitalowi i zaapelował powtórnie, by nie odwlekać zaszczepienia się.

Ponad 54 tys. nowych zakażeń koronawirusem

Decyzję, by w pełni zaszczepić się przeciw koronawirusowi, podjęło 21 795 822 Polaków. W naszym kraju wykonano w sumie 51 887 620 iniekcji.

Ładowanie...

Tymczasem odnotowano 54 477 nowych przypadków SARS-CoV-2 w Polsce - przekazało w czwartek Ministerstwo Zdrowia. Zmarło 307 osób z COVID-19, wśród których 238 posiadało schorzenia współistniejące. W szpitalach - razem z panem Krzysztofem - przebywa 16 811 osób. 1076 pacjentów korzysta z pomocy respiratorów.

Ładowanie...
Ładowanie...
INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pacjent z COVID-19 | szpital | szczepienia

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy