Reklama

Reklama

Otwarte kasyna. "Prawdopodobnie będzie to zmienione"

- Też się nad tym zastanawiam. Prawdopodobnie będzie to zmienione - w ten sposób wiceminister zdrowia Waldemar Kraska w Polsat News odpowiedział na pytanie, dlaczego otwarte są kasyna.

Pytany w "Nowym Dniu z Polsat News", czy jest za zamknięciem kasyn czy otwarciem innych miejsc, np. siłowni, restauracji, kin i teatrów, Kraska odpowiedział: "Jestem reprezentantem Ministerstwa Zdrowia, każde ograniczenie działalności jest dobrym działaniem, bo tych zakażeń będzie zdecydowanie mniej".

Na uwagę Joanny Górskiej, czy w takim razie jest za zamykaniem m.in. sklepów, wiceminister stwierdził: "Nie aż tak bardzo". - Wiemy, że gospodarka musi działać. Musimy znaleźć złoty środek między zdrowiem i bezpieczeństwem Polaków, a aktywnością gospodarczą - podkreślił.

Reklama

Jak dodał, "myślę, że wspólne rozmowy, a takie się toczą z wieloma branżami, spowoduje, że znajdziemy ten złoty środek".

Otwarcie sklepów

Według przedstawionego przez premiera Mateusza Morawieckiego planu od przyszłej soboty (28 listopada) zostaną otwarte sklepy i punkty usługowe w galeriach handlowych; będą działać w najwyższym reżimie sanitarnym. Szkoły będą zamknięte do 24 grudnia, a ferie zimowe będą skumulowane w jednym okresie - między początkiem stycznia a 17 stycznia; nie będzie jednak możliwości organizacji wyjazdów na wypoczynek zimowy.

Do 27 grudnia zamknięte będą placówki gastronomiczne, kulturalne, kina, teatry, oraz siłownie i klubu fitness. Jednocześnie premier zapowiedział, że w ich przypadku tych przed świętami zostanie podana informacja co dalej.

Ładowanie...
Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy