Reklama

Reklama

Ostrowiec Świętokrzyski: Kwarantanna personelu OIOM-u szpitala powiatowego

Kwarantanną objęto 12 osób personelu medycznego oddziału intensywnej opieki medycznej w Szpitalu Powiatowym w Ostrowcu Świętokrzyskim. Ich objawy mogły wskazywać na zarażenie koronawirusem. Osoby te mogły mieć kontakt z czterema pacjentami zmarłymi na tamtejszym OIOM-ie.

Reklama

Na oddziale intensywnej opieki medycznej ostrowieckiego szpitala w ostatnich dniach zmarły cztery osoby, z czego trzy w poniedziałek.

Reklama

"Wyniki badań trzech zmarłych pacjentów nie potwierdziły zakażenia kronawirusem. W przypadku czwartego wynik nie jest jednoznaczny. Dlatego zdecydowano, że 12 osób z personelu, które mogły mieć kontakt z pacjentami z OIOM-u, zostanie poddanych badaniom i siedmiodniowej kwarantannie" - powiedziała starosta ostrowiecki Małgorzata Dębniak.

Oddział jest tymczasowo zamknięty. Wyniki badań pracowników mają być znane w środę, 1 kwietnia. 

Starosta zaznaczyła, że do podobnej sytuacji doszło w ubiegłym tygodniu na oddziale neurologii, gdzie u jednego z pacjentów, po trzech dobach pobytu, wystąpiły objawy typowe dla koronawirusa. Ostatecznie wynik badań był negatywny. Wówczas oddział był zamknięty przez półtora dnia.

W Świętokrzyskiem potwierdzono 46 przypadków zakażenia koronawirusem.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama