Reklama

Osiem tys. grzywny za fałszywy certyfikat szczepienia przeciwko COVID-19

21-latek z Wielkiej Brytanii podczas kontroli na podkrakowskim lotnisku w Balicach przedstawił sfałszowany dokument, potwierdzający wykonanie szczepień przeciwko COVID-19. Nałożono na niego grzywnę w wysokości ośmiu tys. złotych.

Karpacki oddział straży granicznej poinformował w poniedziałek, że fałszywy dokument podczas kontroli przedstawił młody turysta, który - mając świadomość obowiązujących przepisów sanitarnych - zdecydował się wsiąść do samolotu bez wcześniejszego zaszczepienia się.

- W celu uniknięcia kwarantanny, 21-latek przedstawił do kontroli strażnikom granicznym sfałszowany certyfikat szczepień przeciwko COVID-19. W trakcie sprawdzeń aplikacją weryfikującą ustalono, że jest to oryginalny dokument należący do innej osoby, w którym sfałszowane zostały dane osobowe - poinformowała SG.

Reklama

Przyznał się do oszustwa

Mężczyzna został zatrzymany, przedstawiony został mu też zarzut posłużenia się podrobionym dokumentem i przedstawienia go jako autentyczny. 21-latek przyznał się do oszustwa. 

W porozumieniu z prokuratorem zdecydowano, że mężczyzna zapłaci grzywnę w wysokości ośmiu tys. zł. Musi też m.in. pokryć koszty sądowe.


PAP
Dowiedz się więcej na temat: Kraków | COVID-19 | grzywna | fałszywy certyfikat

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy