Reklama

Reklama

Orędzie prezydenta Andrzeja Dudy. "Przed nami decydujący czas"

- Zdaniem specjalistów zbliżamy się do kluczowego, przełomowego momentu w walce z epidemią. Dlatego apeluję do wszystkich o jeszcze większą mobilizację, jeszcze większą dyscyplinę. Zostańmy w domach! Stosujmy się do wydawanych zaleceń. Nie ryzykujmy zdrowiem i życiem własnym oraz innych osób - zaapelował w piątek w telewizyjnym orędziu prezydent Andrzej Duda.

- Działając wspólnie, w poczuciu narodowej jedności i solidarności, jak dotąd zapobiegliśmy lawinowemu wzrostowi liczby zakażonych. Pustki na ulicach polskich miejscowości to widok daleki od naszych marzeń. Jednak w obecnej sytuacji budzi on nadzieję. Jest świadectwem mądrości i odpowiedzialności Polaków - powiedział prezydent w orędziu transmitowanym przez główne stacje telewizyjne.

- Zdaniem specjalistów zbliżamy się do kluczowego, przełomowego momentu w walce z epidemią. Dlatego apeluję do wszystkich o jeszcze większą mobilizację, jeszcze większą dyscyplinę. Zostańmy w domach! Stosujmy się do wydawanych zaleceń. Nie ryzykujmy zdrowiem i życiem własnym oraz innych osób. Pamiętajmy o doświadczeniach innych państw: szybko rosnąca liczba zakażeń i zachorowań jest zawsze wynikiem lekkomyślności i lekceważenia podstawowych reguł bezpieczeństwa - powiedział prezydent.

Reklama

Andrzej Duda podziękował wszystkim służbom, które aktualnie walczą z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce.

- Stoimy przed jednym z najtrudniejszych wyzwań ostatnich dziesięcioleci. Musimy ochronić nie tylko życie i zdrowie, ale też materialne podstawy bytu milionów polskich rodzin - mówił. 

Prezydent zapowiedział zwołanie na poniedziałek posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego z udziałem liderów partii opozycyjnych, w celu omówienia ustawy o tzw. "Tarczy antykryzysowej".

- Jestem przekonany, ze wyjdziemy z tej próby obronną ręką - zakończył.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje