Reklama

Reklama

Omikron w Polsce. Kolejne przypadki zakażenia w woj. lubelskim

Omikron rozprzestrzenia się w woj. lubelskim. W regionie wykryto dwa kolejne zakażenia nowym wariantem wirusa SARS-COV-2 - poinformowała rzecznik wojewody lubelskiego Agnieszka Strzępka. Nowe przypadki nie są powiązane z ogniskiem w Lublinie, które wykryto w sylwestra.

W środę rzecznik wojewody powiadomiła o dwóch nowych przypadkach zakażenia Omikronem w regionie.

- Dziś otrzymaliśmy potwierdzenie zakażenia u osób z Chełma i ze Świdnika. Są to przypadki zakażenia niezależne od ogniska w Lublinie - poinformowała Agnieszka Strzępka. Dodała, że "osoby zakażone wariantem Omikron nie mają objawów, które wskazywałyby na potrzebę hospitalizacji".

- Prowadzone jest intensywne dochodzenie epidemiczne i pobierane są wymazy od wszystkich osób, które miały kontakt z osobami, u których potwierdzono zakażenie wariantem Omikron - poinformowała Strzępka.

Reklama

Koronawirus w woj. lubelskim. Ponad 700 przypadków

Pierwszy przypadek wariantu Omikron w regionie wykryto 31 grudnia u osoby, która pochodzi spoza Polski, ale mieszka i studiuje w Lublinie. - Nadal czekamy na wyniki sekwencjonowania u pięciu osób z kontaktu z osobą z Lublina - podała rzecznik.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę o 715 nowych zakażeniach wirusem SARS-COV-2 w woj. lubelskim. Zanotowano 28 przypadków śmiertelnych, w tym 21 dotyczyło osób, u których wraz z COVID-19 występowały choroby współistniejące.


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje