Reklama

Reklama

Ołtarzew: Koronawirus w Wyższym Seminarium Duchownym

"Mieliśmy nadzieję, że uda się przetrwać ten trudny czas bez zarażenia. Stało się jednak inaczej" - poinformował rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Ołtarzewie (woj. mazowieckie), pallotyn ks. Mirosław Mejzner. Wśród zakonników wykryto sześć zakażeń koronawirusem.

W niedzielę rektor ks. Mirosław Mejzner poinformował na stronie internetowej seminarium, że zakażonych jest sześciu braci, w związku z czym cała wspólnota seminaryjna pozostaje w ścisłej kwarantannie.

W tym czasie nikt nie może wchodzić na teren WSD, ani nikt z niego wychodzić. Dla wiernych zamknięty jest również kościół seminaryjno-parafialny.

"Od początku zastosowaliśmy wszelkie środki ostrożności wydane przez Rząd RP i Episkopat Polski. Kontakty ograniczyliśmy do niezbędnego minimum. Od 21 marca we mszach św. w kościele nie uczestniczą członkowie wspólnoty, poza duszpasterzami parafialnymi. Zawiesiliśmy również prace budowlane związane z "remontem stulecia" - napisał ks. Mirosław Mejzner.

Reklama

"Mieliśmy nadzieję, że uda się przetrwać ten trudny czas bez zarażenia. Stało się jednak inaczej" - dodał duchowny.

Zakażeni bracia czują się dobrze i mają niegroźne objawy. "Ufamy, że wszyscy wyjdziemy z tego cało i zdrowo" - napisał rektor.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy