Reklama

Reklama

Olsztyn: Prezes sądu rejonowego objęty kwarantanną domową

Prezes sądu rejonowego w Olsztynie sędzia Maciej Nawacki, decyzją powiatowego inspektora sanitarnego, przebywa na kwarantannie domowej w związku z koronawirusem - poinformował w środę rzecznik sądu okręgowego w Olsztynie. Dodał, że żaden inny pracownik ani sędzia SR nie został skierowany na kwarantannę.

Prezes sądu rejonowego w Olsztynie i członek Krajowej Rady Sądownictwa, sędzia Maciej Nawacki poinformował kierownictwo sądu okręgowego w Olsztynie, że decyzją powiatowego inspektora sanitarnego został objęty kwarantanną domową w związku z zagrożeniem wystąpienia u niego koronawirusa. Z tego też powodu od 15 do 19 marca 2020 r. nie będzie go w pracy - podał w środę w komunikacie rzecznik sądu okręgowego w Olsztynie Olgierd Dąbrowski- Żegalski.

Poinformował, że żaden inny pracownik, jak również sędzia sądu rejonowego w Olsztynie na chwilę obecną nie został objęty kwarantanną. Ta sytuacja w żaden dodatkowy sposób nie zakłóca pracy sądu rejonowego w Olsztynie - dodał sędzia Dąbrowski- Żegalski.

Reklama

Sędzia Nawacki potwierdził we wtorek na portalu społecznościowym, że przebywa na kwarantannie domowej oraz zamieścił decyzję powiatowego inspektora sanitarnego.

Członkowie KRS objęci kwarantanną

We wtorek rzecznik Krajowej Rady Sądownictwa Maciej Mitera potwierdził, że u prezesa Sądu Rejonowego w Biłgoraju, członka Krajowej Rady Sądownictwa Zbigniewa Łupiny wykryto zarażenie koronawirusem. W związku z tym, członkowie Rady (w tym sędzia Nawacki -PAP), zostali objęci kwarantanną.

Z kolei przewodniczący KRS Leszek Mazur poinformował, że członkowie Rady przechodzą na kwarantannę po indywidualnych decyzjach sanepidu.

W ubiegłym tygodniu odbyło się posiedzenie KRS. Obrady zaplanowane na cztery dni, zakończono po trzech dniach w czwartek. Jak wyjaśnił sędzia Mitera, posiedzenie zostało przerwane wcześniej w związku z aktualną sytuacją w kraju, mając na względzie odpowiedzialność i troskę o dobro członków Rady. Dodał, że decyzja o skróceniu obrad została podjęta przez prezydium Rady.

Jak dowiedziała się PAP, na posiedzeniu obecny był sędzia Łupina. Mitera zapewnił, że podczas ubiegłotygodniowych obrad członkowie KRS nie mieli wiedzy o zarażeniu biłgorajskiego sędziego.

Przewodniczący KRS powiedział, że po uzyskaniu informacji o zarażeniu sędziego Łupiny poinformowany został sanepid.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy