Reklama

Reklama

Ojciec Leon Knabit zakażony koronawirusem

"Mam pozytywny wynik badania na obecność SARS-CoV-2" - poinformował w piątek wieczorem (30 października) na jednym z portali społecznościowych benedyktyn z Tyńca ojciec Leon Knabit. Dodał, że obecnie przebywa na oddziale zakaźnym szpitala w Krakowie.

"Mam pozytywny wynik badania na obecność SARS-CoV-2. Obecnie przebywam na oddziale zakaźnym w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie. Proszę o modlitwę i pamiętam w modlitwie o Was wszystkich w tym trudnym czasie..." - napisał na Facebooku o. Knabit.

Reklama

O zakażeniu o. Knabita poinformowali również na swojej stronie tynieccy benedyktyni.

Kwarantanna we wspólnocie

"Nasza wspólnota rozpoczyna dziś dziesięciodniową kwarantannę w związku z potwierdzeniem przypadku zakażenia wirusem SARS-CoV-2 u jednego z naszych mnichów. Kwarantanna potrwa do 8 listopada włącznie. Obejmuje ona zasadniczo teren klauzury klasztornej" - napisano w komunikacie.

W komunikacie poinformowano również, że w związku z kwarantanną w kościele opactwa nie będzie odbywać się Liturgia godzin. Nie będzie też odprawiana msza wspólnoty o godz. 6.30, a informacje dotyczące innych mszy w kościele opactwa zostaną podane wkrótce.

"Intencje mszalne przyjęte na msze poranne będą odprawiane w czasie mszy o 6.30 i 18, odprawianych w kaplicy domowej za klauzurą. Nie są objęte kwarantanną inne instytucje obecne na wzgórzu klasztornym, dlatego też nie przestaną funkcjonować w tym czasie" - dodano.

O. Leon Knabit mieszka w opactwie benedyktyńskim od 1958 r. W latach 2001-2002 był tam przeorem. W grudniu ubiegłego roku skończył 90 lat.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje