Reklama

Reklama

Ojciec Leon Knabit zakażony koronawirusem

"Mam pozytywny wynik badania na obecność SARS-CoV-2" - poinformował w piątek wieczorem (30 października) na jednym z portali społecznościowych benedyktyn z Tyńca ojciec Leon Knabit. Dodał, że obecnie przebywa na oddziale zakaźnym szpitala w Krakowie.

"Mam pozytywny wynik badania na obecność SARS-CoV-2. Obecnie przebywam na oddziale zakaźnym w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie. Proszę o modlitwę i pamiętam w modlitwie o Was wszystkich w tym trudnym czasie..." - napisał na Facebooku o. Knabit.

O zakażeniu o. Knabita poinformowali również na swojej stronie tynieccy benedyktyni.

Kwarantanna we wspólnocie

"Nasza wspólnota rozpoczyna dziś dziesięciodniową kwarantannę w związku z potwierdzeniem przypadku zakażenia wirusem SARS-CoV-2 u jednego z naszych mnichów. Kwarantanna potrwa do 8 listopada włącznie. Obejmuje ona zasadniczo teren klauzury klasztornej" - napisano w komunikacie.

Reklama

W komunikacie poinformowano również, że w związku z kwarantanną w kościele opactwa nie będzie odbywać się Liturgia godzin. Nie będzie też odprawiana msza wspólnoty o godz. 6.30, a informacje dotyczące innych mszy w kościele opactwa zostaną podane wkrótce.

"Intencje mszalne przyjęte na msze poranne będą odprawiane w czasie mszy o 6.30 i 18, odprawianych w kaplicy domowej za klauzurą. Nie są objęte kwarantanną inne instytucje obecne na wzgórzu klasztornym, dlatego też nie przestaną funkcjonować w tym czasie" - dodano.

O. Leon Knabit mieszka w opactwie benedyktyńskim od 1958 r. W latach 2001-2002 był tam przeorem. W grudniu ubiegłego roku skończył 90 lat.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy