Reklama

Reklama

Ognisko koronawirusa w fabryce w Wielkopolsce. Nowe informacje

297 pracowników fabryki mebli tapicerowanych Wersal w Jankowach w powiecie kępińskim jest zakażonych koronawirusem - poinformowała w poniedziałek 25 maja dyrektor kępińskiej stacji sanitarno - epidemiologicznej Wanda Lepka.

Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w fabryce Wersal w powiecie kępińskim wykryto na początku maja.

"Natychmiast został powołany sztab zarządzania kryzysowego, wzmocniony rygor i procedury, żeby zminimalizować ryzyko rozpowszechniania się wirusa" - powiedział dyrektor zakładu Kazimierz Czesny.

Badaniami objęto wszystkich 966 pracowników zakładu meblarskiego. Okazało się, że 297 osób jest zakażonych koronawirusem. Wraz z rodzinami zostały one objęte kwarantanną.

"Od wtorku produkcja w zakładzie zostaje wznowiona" - poinformował dyrektor Czesny.

Reklama

Przyznał, że zakażenie pracowników było ciosem dla firmy. "Ale poradzimy sobie i dla nas najważniejsze jest zdrowie pracowników" - dodał.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL