Reklama

Reklama

Odwołanie małopolskiej kurator oświaty. Piotr Müller: Na razie nie ma decyzji

Rzecznik rządu Piotr Müller, pytany o ewentualną dymisję małopolskiej kurator oświaty przekazał, że "na razie taka decyzja nie zapadła". - Nie wiem czy zapadnie - dodał. Barbara Nowak w rozmowie z Radiem Zet nazwała szczepienia przeciwko COVID-19 "eksperymentem".

Podczas konferencji prasowej w sobotę Piotr Müller został zapytany o to, czy małopolska kurator oświaty Barbara Nowak powinna zostać zdymisjonowana po tym, jak nazwała szczepienia przeciwko COVID-19 "eksperymentem".

- Nie znam decyzji personalnych w tym zakresie, więc nie jestem w stanie odpowiedzieć. Na razie taka decyzja nie zapadła. Nie wiem czy zapadnie - powiedział rzecznik.

Barbara Nowak nazwała szczepienia eksperymentem

Małopolska kurator oświaty Barbara Nowak nazwała w piątkowej rozmowie z Radiem Zet szczepienia przeciwko COVID-19 "eksperymentem" i opowiedziała się przeciwko wprowadzeniu takiego obowiązku dla nauczycieli.

Reklama

Jej wypowiedź skrytykował minister zdrowia Adam Niedzielski, który ocenił, że takie osoby jak Barbara Nowak "nie powinny ponosić odpowiedzialności za edukację". Również minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek uznał wypowiedź Nowak za "szkodliwą", z którą "absolutnie" się nie zgadza.

Nowak napisała później na Twitterze, iż "mając wykształcenie historyczne, a nie medyczne" nie powinna się wypowiadać na temat szczepionki. W piątek wieczorem kurator zapewniła, że nie kwestionowała zasadności szczepień, jednak - jak dodała - każdy człowiek musi mieć prawo do wolnego wyboru. Przyznała, że sama zaszczepiła się przeciwko COVID-19.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje