Reklama

Reklama

Obowiązkowe szczepienia. Waldemar Kraska: Decyzje zapadną w najbliższym czasie

Waldemar Kraska przypomniał w Polsat News, że osoby wykonujące zawód medyczny, farmaceuci i studenci medycyny do 1 marca muszą zaszczepić się w pełni przeciw COVID-19. - Dwie kolejne grupy, które powinny być brane pod uwagę, to nauczyciele i służby mundurowe, ale pomyślałbym także o administracji, bo tam też kontakt z petentem, klientem, jest duży - dodał.

Wiceminister zdrowia był w środę gościem "Graffiti" w Polsat News. W programie odniósł się do słów Jarosława Kaczyńskiego z wywiadu dla Interii, gdzie prezes PiS mówił o "pójściu na całość" w walce z COVID-19. Jak stwierdził Kraska, Jarosław Kaczyński zawsze był zwolennikiem szczepień.

Waldemar Kraska przypomniał, że przesądzona została już sprawa obowiązkowego szczepienia medyków. 23 grudnia w Dzienniku Ustaw opublikowano bowiem rozporządzenie ministra zdrowia, zgodnie z którym osoby wykonujące zawód medyczny, farmaceuci i studenci medycyny do 1 marca muszą zaszczepić się w pełni przeciw COVID-19.

Reklama

Dwie kolejne grupy, które powinny być brane pod uwagę, to - jak mówił - nauczyciele i służby mundurowe. - Ale pomyślałbym także o administracji, bo tam też kontakt z petentem, klientem, jest duży - dodał.

Kraska: Decyzje zapadną w najbliższym czasie

Wiceminister Kraska pytany, kiedy zapadną decyzje, wskazał, że rozmowy się toczą m.in. między resortami zdrowia, MSWiA i edukacji. - Myślę, że jakieś decyzje w najbliższym czasie zapadną - stwierdził.

Pytany o deklaracje szefa MEiN Przemysława Czarnka, który mówi, że nie jestem zwolennikiem obowiązkowych szczepień, również wśród nauczycieli, Kraska stwierdził, że "wybór jest między zdrowiem i życiem a nauką". - Myślę, że jakiś wspólny kompromis wypracujemy - oznajmił.

Wiceminister ocenił, że obowiązujące obostrzenia są wystarczające na chwilę obecną, ale warunkiem jest ich respektowanie.

Kraska przypomniał, że 5 stycznia planowane jest wysłuchanie publiczne dotyczące ustawy dającej pracodawcy możliwość weryfikacji paszportów covidowych i testowania pracowników. - Myślę, że to będzie ten moment kiedy razem ustosunkujemy się do wszystkich opinii. Myślę, że po jednej stronie będą zwolennicy tego projektu m.in. pracodawcy (...), a z drugiej przeciwnicy - powiedział. Na pytanie, czy ustawa znajdzie poparcie większości Kraska, odparł: "mam nadzieję, że tak".

Czytaj też: Kaczyński dla Interii: W walce z pandemią jestem gotowy pójść na całość

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje