Reklama

Reklama

Obostrzenia w Polsce. Rząd chce przedłużyć restrykcje do 30 września. Możliwe zmiany

Obecne koronawirusowe nakazy, zakazy i ograniczenia rząd planuje przedłużyć do 30 września - wynika z wykazu prac Rady Ministrów, w którym pojawiła się informacja o planowanym projekcie. Nie wszystko miałoby jednak funkcjonować tak, jak dotychczas. Rządzący chcą m.in. zmienić zasady w kolejowych wagonach gastronomicznych.

Projekt będzie ponadto rozszerzał katalog podmiotów zwolnionych z obowiązku odbycia kwarantanny po przekroczeniu granicy Rzeczypospolitej Polskiej. Na liście wyjątków mają pojawić się uczestnicy międzynarodowej konferencji, organizowanej na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przez instytucję państwową lub samorządową.

Zmiany w restrykcjach. Na niektórych egzaminach bez maseczki

Rząd chce także zmienić przepisy dotyczące warunków funkcjonowania wagonów restauracyjnych (WARS-ów) oraz prowadzenia działalności gastronomicznej w pociągach objętych obowiązkową rezerwacją miejsc. Obecnie w transporcie zbiorowym nie ma limitów pasażerów, jednak w WARS-ach 1/4 miejsc musi zostać wolna, ponieważ stosuje się wobec nich przepisy analogiczne jak w przypadku zwykłych restauracji.

Reklama

Dodatkowo projekt ma rozszerzyć katalog sytuacji, w których nie stosuje się nakazu zasłaniania ust i nosa, a także nie bierze pod uwagę limitu uczestników. Chodzi o niektóre rodzaje egzaminów.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy