Reklama

Obostrzenia na Wielkanoc? Waldemar Kraska: W środę zbierze się sztab kryzysowy

W środę mamy rządowy zespół zarządzania kryzysowego, na którym będziemy rozmawiać o nowych obostrzeniach. Swoje rekomendacje przedstawi także Rada Medyczna - poinformował wiceszef resortu zdrowia Waldemar Kraska.

Premier Mateusz Morawiecki podczas wtorkowej wizyty w Wadowicach zapowiedział, że najpóźniej do czwartku rząd przedstawi nowe obostrzenia, które będą obowiązywały przez najbliższe dwa tygodnie, czyli także w okresie Świąt Wielkanocnych.

Wiceminister zdrowia pytany o nowe restrykcje w TVP INFO odparł, że "do czwartku są jeszcze dwa dni", a sytuacja jest na bieżąco monitorowana.

- Jutro mamy rządowy zespół zarządzania kryzysowego, na którym będziemy o tym rozmawiać. Rada Medyczna przy premierze Mateuszu Morawieckim także takie rekomendacje zaprezentuje - przekazał Kraska.

Reklama

Podkreślił, że sytuacja jest poważna. - Musimy w tym okresie przedświątecznym, ale także i tydzień po świętach pewne obostrzenia wprowadzić - dodał.

"Pokłosie weekendu"

Wiceminister zdrowia komentując aktualną sytuacją epidemiczną stwierdził też, że jeszcze nie dotarliśmy do szczytu trzeciej fali koronawirusa.

Zdaniem Kraski trochę niższe w ostatnich dniach liczby nowych zakażeń są jeszcze pokłosiem weekendu. - Myślę, że następne dni będą ze zdecydowanie większymi wynikami - powiedział wiceszef MZ.

Zaapelował po raz kolejny o przestrzeganie zasady: dystans, dezynfekcja, maseczka, która - jak przyznał - stała się naszym "ABC" postępowania.

Nie czekaj do ostatniej chwili, pobierz za darmo program PIT 2020 lub rozlicz się online już teraz!

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy