Reklama

Reklama

Nowy wariant koronawirusa pojawił się w Niemczech już w listopadzie

Wykryty w Wielkiej Brytanii nowy wariant koronawirusa rozprzestrzeniał się w Niemczech co najmniej od listopada - wynika z badań hanowerskich naukowców. O ich ustaleniach poinformowało Ministerstwo Zdrowia Dolnej Saksonii na północnym zachodzie Niemiec. Zakażony nową odmianą wirusa pacjent zmarł.

Odkrycia dokonał zespół naukowców z Hanoweru, który zbadał próbki pobrane od zakażonego mężczyzny w podeszłym wieku pod kątem genetyki wirusa i stwierdził, że jest to wariant B1.1.7 wykryty po raz pierwszy w Wielkiej Brytanii. Wyniki badań potwierdził potem zespół naukowców wirusologa Christiana Drostena z berlińskiej kliniki Charite.

Reklama

Władze Dolnej Saksonii poinformowały, że pacjent prawdopodobnie zakaził się od swojej córki, która w połowie listopada wróciła z podróży z Wielkiej Brytanii. Infekcji uległa też jego żona, która wyzdrowiała.

Jest to dopiero drugi wykryty w Niemczech przypadek brytyjskiego wariantu koronawirusa, uważanego za bardziej zaraźliwy i odpowiedzialnego za dużą część zakażeń w południowej Anglii. Pierwszy wykryto w czwartek u kobiety, która niedawno przyleciała do Niemiec z Londynu.

Połączenia lotnicze, drogowe i lądowe między Wielką Brytanią i Niemcami zostały zawieszone do 6 stycznia.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje