Reklama

Reklama

Nowy wariant koronawirusa dotarł do Francji

Francuz, który wrócił z Londynu, uzyskał pozytywny wynik testu na nowy wariant koronawirusa, podało w piątek francuskie ministerstwo zdrowia.

Ministerstwo zdrowia  poinformowało, że pierwsze zarejestrowane we Francji zakażenie mutacją koronawirusa, zidentyfikowanego w Wielkiej Brytanii, miało miejsce w mieście Tours. 

Osobą zakażoną jest jego mieszkaniec, obywatel Francji, który przybył z Londynu 19 grudnia i obecnie jest izolowany, stan chorego lekarze oceniają jako dobry.

W brytyjskich bilansach pandemii nie jest sprecyzowane, jaką część z obecnych zakażeń stanowi nowa odmiana koronawirusa, która jak wskazują władze, jest przyczyną dużych wzrostów liczby infekcji w ostatnich dniach w Anglii.

Reklama

W środę minister zdrowia Wielkiej Brytanii Matt Hancock poinformował, że od 26 grudnie restrykcje epidemiczne rozszerzone zostaną na większą część wschodniej i południowo-wschodniej Anglii, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się nowego szczepu koronawirusa.

Oznajmił też, że nowy wariant wirusa wykryty w Wielkiej Brytanii przeszedł kolejną mutację i stał się jeszcze bardziej zaraźliwy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy